Statistikast ja parandamisruumist ehk Eesti koondist ootab ees tähtis 60 minutit

Eesti koondis alustab kodus üheväravalises eduseisus
Eesti koondis alustab kodus üheväravalises eduseisus — FOTO: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit

Eesti käsipallikoondis alustas üleeile teekonda 2025. aasta maailmameistrivõistluste poole, mis toimuvad Horvaatias, Taanis ja Norras. Mängus Lätiga suudeti korduskohtumiseks kaasa võtta üheväravaline edu, mis kodupubliku ees edasipääsuks loodetakse vormistada.

Vaatame natukene statistika kaudu mängijate ja treeneri sõnade taha ning üritame leida kohti, kus eestlased täna Kalevi Spordihallis parandada saavad.

“Kohati tundus, et mäng oleks nagu meie kätes, kuid ometi jäi suurema vahe vormistamine pidevalt mingi nõksu taha,” olid peatreener Martin Noodla esimesed sõnad pärast mängu. Kus võiks aga see nõks statistika poole pealt olla? Nii nagu kõlas ka mängijate endi kommentaaridest, oldi algul veidi üllatunud lätlaste väga aktiivsest kaitsest. Vaid Karl Toomi, kes lõpuks tabas 11 viskest 7, ilusad individuaalsed sooritused olid need, mis sini-must-valgeid tasakaalus hoidsid. Kokku said Eesti eest käe valgeks kaheksa pallurit ning Lätil üheksa.

“Meil on veel palju parandamisruumi,” jätkas Karl Toom. “Kaitses peame lisama agressiivsust ning lootma, et mõned pallid tagasi ka põrkavad,” lisas Noodla. Kuigi rünnaku- ja viskeefektiivsus olid paberil võrdsed (vastavalt mõlemal 60 ja 40 protsendi kandis – toim.), siis meie koondisel oli probleeme vastaste Saksamaal palliva tagamängija, Ralfs Geisleri peatamisel. Mees sai lõpuks kirja 12 väravat 19st üritusest. Tehniliste vigade arv oli meeskondadel võrdne, kuid lõunanaabrid teenisid meist selgelt rohkem seitsme meetri karistusviskeid( 7 – 1).

“Ootusärevus on esimese mängu ja selle tulemuse ees,” ütles Janar Mägi enne mängu. “Täna oli platsil näha, et meil on selle pundiga esimene kohtumine ning kokkumäng ei ole ideaalne,” lisas peatreener. Ehk suurim asi, mida oli eilsest mängust näha, peegeldub just nendes lausetes. Mehed on nüüd lõpuks mänguolukorras platsil olnud, saavad veel kaks päeva analüüsida ja juba kodupubliku ees palju parema esituse anda.

Lõppude lõpuks on eestlaste jaoks kaalukausil omajagu, kuna kui maailmameistrivõistluste teisest voorust välja jäädakse, siis ametlike kohtumisi pikalt ees ei seisa ning edasi tuleb pürgida sõprusmängude kaudu. “Ootame Kalevi Spordihalli täismaja ning loodetavasti annab see meile piisavalt energiat, et korralik vigade parandus teha. Koorem on nüüd seljast langetatud, vaatame videot ja näitame Eestis juba ilusamat esitust,” ütlesid pea kõik lauseid andnud mehed justkui ühest suust. 

Eesti koondise mängud MM-valiksarjas

02.11 19.40 Valmiera (Läti) Läti – Eesti 
29:30 (12:13)

04.11 19.00 Kalevi Spordihall Eesti – Läti

Eesti koondise koosseis mänguks Lätiga (sulgudes mängitud rahvusvahelised kohtumised ja visatud väravad)

Rasmus Ots (46, 4), Armis Priskus(23, 1), Mathias Rebane(14, 8), Sigmar Seermann(4, 9), Ott Varik(19, 41), Alvar Soikka(3, 4), David Mamporia(15, 14), Karl Toom(46, 203), Alfred Timmo(25, 35), Mihkel Lõpp(14, 20), Tõnis Kase(5, 2), Karl Roosna(33, 42), Otto Karl Kont(4, 0), Markus Viitkar(22, 26), Karl Kramm(1, 0), Artur Morgenson
(0, 0)

Ametlikud isikud:

Peatreener: Martin Noodla Treener: Janar Mägi Füsiod: Margus Parts, Kert Kähari Võistkonna esindaja: Priit Allikivi