Reklaam sulgub sekundi pärast

Sõbrapäeva lahingud ja uus treener ehk meistriliigas algab viimane ring

Eelmises voorus pika kaotuseseeria katkestanud HC Tallinn läheb sel nädalal uue treeneriga eesotsas vastamisi Põlva Servitiga
Eelmises voorus pika kaotuseseeria katkestanud HC Tallinn läheb sel nädalal uue treeneriga eesotsas vastamisi Põlva Servitiga — FOTO: Merlin Raudkett Eesti Käsipalliliit

Sel nädalal peetakse Eesti meeste käsipalli meistrivõistlustel kolm kohtumist, kui kolmapäevasel sõbrapäeval lähevad vastastikku HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Viljandi HC ning Mistra võõrustab SK Tapat. Vooru lõpetavad laupäeval Sõle Spordihoones HC Tallinn ja Põlva Serviti. 

Kehra võõrustab Viljandit

Mängunädal algab kolmapäeval Kehras, kui kohalik Horizon Pulp&Paper võtab vastu Viljandi HC. Eelmisel nädalal jäid mõlemad meeskonnad alla Põlva Servitile. Tiimide omavahelised kohtumised on sel hooajal lõppenud kolmel korral lõuna-eestlaste paremusega. Enne viimase ringi algust paikneb Kehra neljandal ning Viljandi meistriliiga tabeli teisel pulgal.

“Suuri pingeid meil hetkel ei ole. Kuna me ei osale sel hooajal ka Balti liigas, siis saame hetkel keskenduda pigem treeningutele ning juba vaadata ette poolfinaalidele. Tabel tundub suhteliselt paigas olevat. Eks natukene kardame, et värskelt treenerivahetuse teinud HC Tallinn võib veel meile kandadele astuda. Loomulikult proovime kõikidest kohtumistest maksimumi võtta, kuid otseselt tulemust me eesmärgiks seadma hetkel ei pea,” alustas HC Kehra peatreener Janar Mägi. 

Mistra kohtub Tapaga

Eelmises voorus HC Tallinnale esimesed punktid kinkinud Tapa sõidab sõbrapäeval külla Mistrale. Meeskondade omavahelised kohtumised on sel hooajal lõppenud kolmapäevase võõrustaja paremusega. Tapa asub meistriliiga tabelis viiendal ning Mistra kolmandal positsioonil. 

“Kuna meistriliiga süsteem on selline nagu ta on, siis saame hetkel pigem mängitada kõiki pallureid ning keskenduda nendele, kes pole platsil niipalju käinud. Poolfinaali paarid tunduvad pigem paigas olevat ja meil on pikk pink, kust nüüd saame erinevaid mehi proovida,” analüüsis Mistra loots Jüri Lepp.

Kaotuseseeria lõpetanud ja treenerit vahetanud HC Tallinn läheb vastastikku meistriliiga liidriga

Eelmisel neljapäeval lõppes HC Tallinna jaoks SK Tapa vastu üle 40-mänguline võiduta seeria meistriliigas, kui vastased alistati viie väravaga. Eile avaldas pealinna klubi oma sotsiaalmeedias, et loobuti senise peatreeneri Martin Noodla teenetest ning tiimi juhendab hooaja lõpuni klubi asutaja Risto Lepp. Hetkel pika võiduseeria abil meistriliigat juhtiv Serviti on siiski selle nädala vastased eelnevas kolmes kohtumises keskmiselt 13 väravaga alistanud.

"Suur tänu Martinile aja ja panuse eest võistkonda. Oli ilusaid hetki, oli ka lati alt läbi minekuid. Ootused mängijate arengule, mängupildile ja tulemustele olid nii minul kui mängijatel kõrgemad. Tänasest hooaja lõpuni võtan rõõmuga peatreeneri rolli üle, et poistele anda enda poolt veel maksimum ja neid igatpidi arengus toetada," lausus värske HC Tallinna peatreener Risto Lepp klubi pressiteates.

Meistriliiga tabel: (Koht, võistkond, mängude arv, võidud, viigid, kaotused ja punktide arv)
1. Põlva Serviti 15 14 0 1 28
2. Viljandi HC 15 12 0 3 24
3. Mistra 15 9 1 5 19
4. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 15 5 2 8 12
5. SK Tapa 15 2 0 13 4
6. HC Tallinn 15 1 1 13 3

Meeeste meistriliga kohtumised sel nädalal:
14.02 19.00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper - Viljandi HC
14.02 19.00 Aruküla Spordihoone Mistra - SK Tapa
17.02 16.00 Sõle Spordikeskus HC Tallinn - Põlva Serviti