Reklaam sulgub sekundi pärast

SK Tapa tegi ajalugu ja kohtub karikafinaalis Viljandiga

Kui eile selgitasid naised Eesti käsipalli karikavõitja, siis täna jätkusid sama turniiri mängud ka meeste poolfinaalidega, kus Viljandi Spordihoones läksid kokku Viljandi HC - Põlva/Arcwood ja Põlva Serviti - SK Tapa/N.R Energy.

Pildil: SK Tapa/N.R Energy ja Viljandi HC kohtuvad karikavõistluste finaalis (Fotod: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)

Kui esimeses kohtumises oli võõrustajate ülekaal kindel, siis teises matšis saime näha üllatustulemust, kirjutab handball.ee.

Viljandi HC pääses kodufännide toel teist aastat järjest karikafinaali

Viimati 2014. aastal Eesti karikavõitjaks tulnud viljandlased ei suutnud esiligas palliva Põlva Arcwoodi vastu kohe alguses oma paremust maksma panna. Poolaja keskpaigas tõi täna resultatiivselt mänginud Arcwoodi pallur Rasmus Käo tabloole numbrid 7:7. Perioodi lõpuks said aga võõrustajad oma parema füüsilise vormi maksma panna ning enne garderoobi minekut viis kindlat kätt näidanud, alles 15-aastane, Johannes Pertelson viljandlased 14:10 ette.

Teise poolaja alguses kasvatas Viljandi järjest oma edu ja 46. minutil viis Ott Varik nad järjekordsest kiirrünnakust juba 22:14 ette. Kohtumise lõpp asjadesse muutust ei toonud, mõlemad võistkonnad andsid kõigile ohtralt mänguaega ja lõppseisuks vormistas pika vahe järel platsile naasnud koduvõistkonna mängumees, Sten Maasalu, 27:17. Viljandi HC resultatiivseimad olid Varik kaheksa, Aleksander Pertelson nelja ning Johannes Pertelson kolme väravaga. Arcwoodi poolt tabas Rasmus Käo seitsmel korral.

"Viljandi noored on arenenud ning meie oleme vanemaks jäänud. Nemad on sammu edasi teinud, meie oleme stabiilselt omal tasemel püsinud," olid Arcwoodi mängumehe Raido Peedomaa esimesed mõtted pärast mängu. "Kaitses olime algusest peale agressiivsed, kuid realiseerimine esimestel hetkedel kõige paremini välja ei tulnud. Edasi suutsime siiski kiirrünnakutest lihtsaid väravaid saada, rõhusime füüsilisusele ja vastupidavusele ning suutsime oma paremuse maksma panna," lisas Viljandi HC väravavaht Rasmus Ots

SK Tapa/N.R Energy jõudis ajaloolise saavutuseni

Eelmisel aastal karikavõitjaks tulnud ning sel hooajal võimsa jõuga liikuv Põlva Serviti oli ka selle mängu eel kindlaks favoriidiks. Tänase kohtumise algus kulges aga väga võrdselt ning põlvakad olid hädas Tapa väravavahi, Mikola Naumi üle mängimisega. Poolaja keskpaigas tõi N-R Energy võistkonna Marten Saar tabloole numbrid 7:7. Perioodi lõpuks aga suutsid lõuna-eestlased Henri Sillaste väravate toel 13:11 ette rebida. Teist poolaega alustasid paremini aga lääne-virulased, kes kodulinnast kaasa sõitnud fännide toel suutsid omakorda 44. minutiks 20:19 ette minna.

Edasi kulges mäng tihedalt ja kumbki tiim teisele midagi lihtsalt ei andnud. SK Tapa poolelt vedas rünnakuid Vahur Oolup ning postide vahel jätkas Naum häid esitusi. Serviti poolelt tundus, et ainuke, kes suudab vastaste väravavahti üle mängida on Henri Sillaste, kelle arvele jäid enam kui pooled oma meeskonna väravatest. Kaheksa minutit enne mängu lõppu asusid N.R Energy mehed juba kolmega peale, kuid vaid kolm minutit hiljem särasid taas tablool numbrid 25:25. Siis skoorisid Tapa poolelt järjest Ihor Berezhnyi ja Oolup. Kuigi viimastel sekunditel viskas veel Serviti Anatoli Chezlov seisuks 26:27 siis enamat põlvakad ei jõudnud ja SK Tapa tegi oma klubi ajalugu, astudes esmakordselt Eesti karikavõistluste finaali.

SK Tapa poolelt tabasid Oolup üheksal ning Rail Ageni viiel korral. Põlva Serviti eest jäi Henri Sillaste arvele koguni 15 väravat. "Ilmselt sai Kolka (Mikola Naum - toim.) poistele saatuslikuks. Individuaalselt mänge ei võideta, viska palju väravaid tahad. Jõudsime veel lõpus viigini, kuid taas ei suutnud lihtsalt sisse visata ja nii see läkski," ütles Henri Sillaste.

Meeste karikavõistluste finaalturniiri ajakava Viljandi Spordihoones:

27.11.2022
12:00 kolmanda koha mäng Põlva Serviti - Põlva Arcwood + autasustamine
14:30 finaalmäng Viljandi HC - SK Tapa/N.R Energy + autasustamine

Kui mingil põhjusel Viljandisse kohale ei jõua, siis kõik mängud on nähtavad ka Eesti Käsipalliliidu Youtube-i kanalis.