SK Tapa sai naiste karikavõistlustel kirja esimese võidu

Marjette Maie Müntser skooris seitsmel korral ja SK Tapa võttis hooaja esimese võidu
Marjette Maie Müntser skooris seitsmel korral ja SK Tapa võttis hooaja esimese võidu — FOTO: Sten Reinvart / Eesti Käsipalliliit

Eile kohtusid Eesti naiste käsipalli karikavõistluste teise ringi esimeses mängus Tapal kohalik SK Tapa/Tapa valla SK ja Käsipalliklubi Mella. Esimeses omavahelises matšis oli teisena mainitud naiskond võtnud kindla 31:21 võidu.

Võõrustajad haarasid kohtumise alguses kerge initsiatiivi ning Karina Kuuli värava järel seisid tablool numbrid 5:2. Perioodi teisel poolel aga Mella kosus ning Anastasija Bušina väravate toel vähendati kaotusseisu. Garderoobi mindi vaid üheväravalises kaotusseisus, 11:12.

Teine poolaeg algas kordamööda skoorides ja põnev heitlus jätkus. SK Tapa hoidis kerget edu ning 47. minutil tegi eile heas skoorimishoos olnud Marjette Maie Müntser seisuks 19:17. Viimase kümne minuti jooksul olid võõrustajad raskused vastaste väravavahi ületamisel, kuid kaitses tehti oma ära ning võeti lõpuks 22:20 võit.

SK Tapa hooaja esimesse võitu panustasid Müntser ja Kuul vastavalt 7 ja 6 tabamust. Mella poolelt olid resultatiivseimad Bušina seitsme ning Diana Laossaar viie väravaga. “Eilses kohtumises oli tunne hulga parem, kui eelnevas omavahelises matšis,” alustas kolm väravat visanud Sk Tapa mängija, Mia-Marii Tedrekull.

“Kõige rohkem aitas võidule kaasa meie efektiivne kaitsetöö. Oma panus oli sellesse kindlasti enne kohtumist tehtud videoanalüüsil. Peame tänama oma treenerit, Ailar Puhasmetsa, kes mõlemas matšis meid aitas. Kodupublik andis meile viimase vajaliku tõuke, et kaks punkti koju jätta,” lõpetas Tedrekull.

Naised mängivad esmalt karikavõistlustel kolme võistkonna vahel kaks ringi läbi ning seejärel selgitatakse oktoobri keskel kahe parima tiimi vahelises finaalis karikavõitja. Mistra juhib tabelit täiseduga. Neile järgnevad Tapa ja Mella on mõlemad võitnud ühe kohtumise.

Naiste karikavõistluste põhiturniiri mängud:
08.09. 16:30 Kristiine Spordihall Käsipalliklubi Mella - SK Tapa/Tapa valla SK (31:21)
12.09. 19:00 Raasiku Spordihoone Mistra - Käsipalliklubi Mella (33:22)
18.09. 19:00 Tapa Spordihoone SK Tapa/Tapa valla SK - Mistra (33:17)
25.09. 19:00 Tapa Spordihoone SK Tapa/Tapa valla SK - Käsipalliklubi Mella (22:20)
02.10 19:10 Kristiine Spordihall Käsipalliklubi Mella - Mistra
10.10 19:00 Raasiku Spordihoone Mistra - SK Tapa/Tapa valla SK