Reklaam sulgub sekundi pärast

Servitil seisab eurosarjas ees raske ülesanne

Ainsa Eesti käsipalliklubina eurosarjas jätkav Põlva Serviti läheb laupäeval kodusaalis teist korda vastamisi Norra tippklubi Runar Sandefjord Elite-iga, kirjutab handball.ee.

Pildil: Jürgen Rooba viskas eurosarja avakohtumises Skandinaavia klubi võrku kuus väravat (Foto: Taavi Nagel)

Tugevuselt kolmandas liigas, ametliku nimega EHF European Cup-il, kaotati 32 parema hulgas esimene matš norrakatele tasase avapoolaja järel vastase koduväljakul 41:30. Edasipääseja 16 tugevaima hulka selgub kahe mängu kokkuvõttes.

Esimeses kohtumises Norras sai otsustavaks just teise poolaja algus, kus Runar tegi 9:1 spurdi ja otsustas sellega mängu saatuse. Avamatši statistikale peale vaadates tegid Serviti mehed tunduvalt rohkem tehnilisi vigu, üheksa, kui vastastel oli neid vaid kolm. Põlvakad jäid alla ka rünnakuefektiivsuses, mille näitaja oli neil 47 ning Sandefjordil 59. Kuigi vastased teenisid viis kaheminutilist karistust rohkem, siis ka seda ei suutnud eestlased omaks kasuks pöörata. Andre Pung Tuzov viskas Serviti võrku 14 ning Christoffer Rambo lisas 8 väravat. Põlva resultatiivseim oli Jürgen Rooba kuue väravaga.

"Anton Hellberg tegi meil väravas head tööd ja Tuzov oli rünnakupoolel briljantne. Teist poolaega alustasime väga hästi ning suutsime vahe suuremaks venitada. Mõlemad ääremängijad näitasid suurepäraseid esitusi ja ka tagaliin ei jäänud neile alla. 11-väravalise eduga oleme ladunud hea põhja enne korduskohtumist Põlvas," kommenteeris Norra liigas hetkel kolmandat kohta hoidva võistkonna treener Leif Gautestad pärast esimest matši pressiteates.

"Esimeses mängus tegime avapoolajal hea esituse, kus võtmerollides olid just mõlemad väravavahid. Teise perioodi algus oli meie jaoks aga katastroof, jäime rongi alla ning ei suutnud nende tempos püsida," alustas Serviti treener Kalmer Musting esimese kohtumise kokkuvõttega. "Kordusmatšiks valmistumine on meil kulgenud väga kehvasti. Kalender on olnud tihe ning nüüd on ka mitmed mehed haigustega kimpus ning eks homme hommikul selgub, keda kasutada saame. Vajadusel saame kasutada ka nooremaid pallureid, kes euromängudeks üles antud on. Eks me ikka kodus läheme endast parimat andma," lõpetas juhendaja.

Eestlaste lähinaabritest sai Soome võistkond Karjaa BK-46 hakkama tõeliselt üllatava tulemusega, kui kodus alistati eelmisel aastal sama sarja võitnud Norra tiim Naerbo Il 28:26. Selles paaris toimub korduskohtumine laupäeval Norras.

Põlva Serviti eurosarja kohtumised:

04.12 19.30 Runar Sandefjord Elite - Põlva Serviti (Norras) 41:30 (18:14)
10.12 17:00 Põlva Serviti - Runar Sandefjord Elite (Mesikäpa hall)