Serviti võidutses Balti liiga veerandfinaali avakohtumises

Serviti eest kuus väravat visanud Carl-Eric Uibo
Serviti eest kuus väravat visanud Carl-Eric Uibo — FOTO: Granitas-Karys (Granitas-Karys/Baltic Handball League)

Eile peeti Kaunases Balti liiga veerandfinaalide viimane avakohtumine, kus vastamisi läksid Granitas-Karys ja Põlva Serviti. B-alagrupi võitja Serviti murdis eile sündinud avakohtumiste needuse, mille kohaselt pidanuks võitma võõrustajameeskond, ja alistas A-alagrupis 4. koha saanud Granitase skooriga 26:22 (11:10), kirjutab handball.ee.

Raskused saatsid mõlemaid osapooli – vastasvõistkond oli hädas realiseerimisega, libedamalt alustanud ja kolm-null juhtima läinud Serviti käekäik hakkas järk-järgult halvenema. Vastane tuli usinalt järele ning 16. minutiks oli seis viigis 7:7. Alfred Timmo värav tõi Serviti üheksaminutilisest väravatepõuast välja ja küünitas meeskonna vastasega võrdsele pulgale. Värskelt väravamaitse suhu saanud Timmo lisas hetk hiljem veel ühe, viies Serviti taas juhtima. Jürgen Rooba sulest ilmus Põlva klubile peatselt ka 10. värav. Granitas tõi Serviti taas maa peale tagasi, kui 27. minutil järjekordselt tabloole viigiseis tekkis. Carl-Eric Uibo ei lasknud sellel nii jääda ning esimene poolaeg lõppes 11:10 Serviti kasuks. Teise poolaja algul oli Serviti omadega puntras. Rünnakud luhtusid, kahene edumaa mängiti taas maha ning vastane lasti kahega ette. Uibo, Rooba ja Hendrik Varul kustutasid tulekahju ära, kuid viigiseis jäi püsima. 47. minutil tegi Serviti uuesti katset edumaa saavutamise ja säilitamisega – Timmo, Varuli ja Mathias Rebase väravate toel oldi 51. minutiks 22:19 juhtimas. Leedu klubile enam suurt sõnaõigust ei antud ning Serviti võttis 26:22 võidu.

Serviti skoori kasvatasid kõige jõudsamalt Alfred Timmo ja Carl-Eric Uibo, kes viskasid kuus väravat. Viimane viskas sealjuures 100 %-lise täpsusega. Granitas-Karyse resultatiivseim oli Modestas Štarolis samuti kuue väravaga.

“Esimesel poolajal oli rünnak rabe ja palju lihtvigu, ise ka patustasin oodatust rohkem. Pluss neljaga alati hea koju korduskohtumisele minna, kuid parandamisruumi rünnakul on hulga,” nentis Alfred Timmo. “Teisel poolajal oli rünnaku poolelt parem ja loogilisemad lahendused. Väravavaht [Jürgen Lepasson] oli tubli ja kaitse pidas. Hinde annaks meeskonnale tugeva seitsme.”

Balti liiga veerandfinaalide avakohtumiste tulemused

18.03. Tapal SK Tapa/N.R Energy – Viljandi HC 28:26 (korduskohtumine Viljandis 25.03. kell 14:00)

18.03. Leedus VHC Sviesa – Mistra 36:25 (korduskohtumine Arukülas 25.03. kell 17:00)

18.03. Leedus HC Dragunas – ZRHK Tenax Dobele 24:21 (korduskohtumine Lätis 25.03 kell 16:00)

19.03. Leedus Granitas-Karys – Põlva Serviti 22:26 (korduskohtumine Põlvas 25.03. kell 15:30)