Serviti tõusis Balti käsipalliliigas oma alagrupi liidriks, Tallinn endiselt nulli peal

Jürgen Rooba

Pühapäeval toimusid selle aasta viimased Balti liiga kohtumised, kui omavahel katsusid jõudu ZRHK Tenax Dobele ja HC Tallinn ning Põlva Serviti ja HC Amber.

Dobele võistkonnal oli tabelis kahepunktine edu HC Tallinna ees – Leedu meeskond hoidis neljandat kohta, Tallinn viimast ehk kuuendat. Matš kujunes tabeliseisu sarnaseks ja Tallinn pidi tunnistama vastase 33:24 paremust. Teist päeva järjest pallinud Servitil oli ette näidata esikoht, Leedu HC Amberil eelviimane. Põlva meeskonna hoogu Leedu klubi ei peatanud ja nii võitis Serviti resultaadiga 30:19, teatas Eesti Käsipalliliit.

Tallinn siiamaani punktideta

Dobele meeskond alustas matši enesekindlalt ja läks kahe väravaga koheselt juhtima, ent kaheminutiline eemaldamine ja kollase kaardi vääriline viga maksid võõrustajavõistkonnale kätte ja nii oldi neljandaks minutiks 2:2 viigis. Kaheksandal minutil läks Tallinna meeskond esmakordselt juhtima, kui Markus Oliver Mädo viskas Tallinnale kolmanda värava. Selline mängupilt kaua ei püsinud ja üsna peagi olid ohjad taas Tenaxi käes. Tallinna üheväravaline kaotusseis suurenes kolme värava peale 16. minutil, kui seisuks oli 7:4 Tenaxi kasuks. Mädo, Matthias Männiku ja Kalev Küti tabamused vähendasid vahemaad ja tõid Tallinna ühe punkti kaugusele viigist, kuid Tenax tegi 24. minutil spurdi ja kustutas Tallinna viigistamislootuse. Poolajale mindi seisult 16:9.

Teise poolaja alguseks ehk 35. minutiks kärises vahemaa 10-väravaliseks ja Tenax juhtis matši seisuga 20:10. 52. mänguminuti täitudes paiknes Tallinn 12-ne värava kaugusel Leedu võistkonnast. 53. minutist kuni 58. minutini vähendas pealinna klubi edukalt vahemaad ja sai kirja kuus väravat. Sellest hoolimata võitis kohtumise Tenax Dobele seisuga 33:24.

Tallinna resultatiivseimad olid Volodymyr Shcherban ja Kalev Kütt viie väravaga. Vastasmeeskonna eest viskasid enim väravaid Ričards Juzups ja Emīls Kurzemnieks – mõlemad panustasid seitsme väravaga.

“Alustasime päris hästi, saime nende kõrge ja agressiivse kaitsega päris hästi hakkama. Teise poolaja lõpupoole tekkis realiseerimisega probleeme. Neil on väga hea kogenud väravavaht, kes on kunagi tulnud Veszprémiga Champions League’i võitjaks,” rääkis HC Tallinna mängumees Kalev Kütt.

“Teise poolaja alguses ei saanud jälle minema, võitlesime lõpuni ja saime enam-vähem hakkama, aga üldiselt ei saa rahule jääda. Tahaks ikkagi kauem vastu pidada ja rohkem hambaid näidata vastasele.”

Leedu klubil ei õnnestunud Põlva mängumehi üllatada

Sander Sarapuu kaks järjestikust tabamust viisid Serviti juba esimeseks mänguminutiks 2:0 ette. Kuni viienda minutini oli seisuks 2:1, misjärel Serviti leidis väravasoone üles ja kasvatas seisu kiirelt 5:1 peale. HC Amber, kes sai oma esimese värava mängu teisel minutil, sai teise punkti kirja alles mängu 16. minutil. Selleks ajaks oli Serviti arvele kogunenud juba üheksa väravat. Põlva meeskond rebis vahe veelgi suuremaks, kui vastase väravat sahistasid Tõnis Kase, Hendrik Varul ja oma sünnipäeva tähistav Jürgen Rooba. Poolajaks näitas tabloo seisu 17:6.

Teisel poolajal jätkus Serviti väravatesadu – 41. minutiks oli skooriks 20:13, kui Kase taaskord vastase väravavahi üle mängis. Kümmekond minutit hiljem, kui mängida oli jäänud veel kaheksa minutit, realiseeris Rooba seitsmemeetri karistusviske ja tegi seisuks 28:17. 11-väravaline vahemaa säilis mängu lõpuni ja vile kõlades jäi resultaadiks 30:19.

Nagu eile, nii ka täna: Serviti resultatiivseimaks kujunes Jürgen Rooba kuue väravaga. Tõnis Kase lisas omalt poolt viis ja Sander Sarapuu neli tabamust. Amberi eest viskasid nii Serhii Sedchenko kui ka Fathy Mahfouz Mahmoud viis väravat.

“Mänguga saab rahul olla. Esimese poolaja lõpuminutitel ja teise poolaja algul muutusime hooletuks ja lasime tempo alla. Üksikuid väikseid vigu oli, kuid mida veel tahta, kui 19. minutiks on seis 13:3. Kõik mängijad said ka platsile,” lausus Serviti peatreener Kalmer Musting. “Vastane mängis esimesel poolajal oodatust nõrgemini, teisel poolajal pandi juba hoogu juurde.”