Serviti teenis meistriliigas 12-väravalise eduga võidu

Serviti talitses HC Tallinnat
Serviti talitses HC Tallinnat — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Selle nädala viimase meistriliiga matši pidasid omavahel võõrustaja HC Tallinn ja Põlva Serviti. Ülekaaluka võiduga lahkus Serviti, kes oli Tallinna klubist parem seisuga 35:23 (19:9).

Tallinn oli sunnitud Servitile alla vanduma

Teisel minutil avas Serviti Tõnis Kase väravast skoori. Alles kaks minutit hiljem saabus sellele ka järg. Sel korral Jürgen Rooba sulest, kes realiseeris Serviti seitsmemeetri viske. Kuuenda minuti poole peal sai Tallinn esimese värava kirja, kui Volodymyr Shcherban karistusviske väravasse lennutas. 15. mänguminutil oli seis 7:4 Servitile ja 10 minutit hiljem 14:8. Rooba juhtimisel kogus Serviti rünne tuure ja nõnda lõpetati esimene poolaeg skooriga 19:9. Teise poolaja algul tõusis Tallinn 10-väravalisest kaotusseisust kuue peale ning kui täis oli tiksunud 45 minutit näitas skooritabloo numbreid 24:18. Serviti masinavärk oli aga tugevam ja mõni minut hiljem oli vahemaa kaheksaväravaline, sihikul 10-väravaline edumaa. Selle teostas Karl Markus Kannel, kes realiseeris 57. mänguminutil seitsmemeetri karistusviske ja viis Serviti 32:22 juhtima. Mängu lõppresultaadiks sai 35:23.

Serviti arvele kogus enim väravaid Jürgen Rooba, kes viskas 11 väravat. Tõnis Kase viskas seitse väravat ja Alfred Timmo kuus. Tallinna resultatiivseimad olid Volodymyr Shcherban kuue väravaga ja Otto Karl Kont viie väravaga.

Seni vaid Viljandile kaotanud Servitit ootab uuel kuul ees magus revanši võimalus, kui võõrsil minnakse rivaaliga sarvepidi kokku. Tallinnal tõotab tulla väljakutserohke algus, sest kohtutakse hetkel kolmandat kohta hoidva Mistraga.