Reklaam sulgub sekundi pärast

Serviti noppis Viljandis topeltpunktid

Serviti Alfred Timmo viskejoonel
Serviti Alfred Timmo viskejoonel — FOTO: Karl-Fredy Kruup/Baltic Handball League

Täna kohtusid rivaalid Põlva Serviti ja Viljandi HC nii Balti liiga kui meistriliiga arvestuses. Serviti jättis kodumeeskonna võiduta numbritega 24:18 (11:9).

Põnevusmäng päädis Serviti võiduga
Kohtumist Viljandis saatis juba algusest peale pinevus. 1:1 patiseis kestis 4. minutini, mil Martin Braun Viljandile ühe värava juurde lisas. Seis 2:1 kestis samuti kaua – peaaegu et 9. minutini kuniks Hendrik Koks Viljandi 3:1 ette viis. Alfred Timmo, Tõnis Kase ja Jürgen Rooba viisid Serviti 12. minutiks Viljandiga ühele pulgale, seisuks 4:4. Minut hiljem läks Serviti esimest korda juhtima, kui Timmo seisuks 5:4 viskas. Mängu 20. minutiks oli Serviti endiselt ühe väravaga ees. See muutus minut hiljem, kui Rooba skooriks 8:6 tegi. Viljandile tõi väravalisa Sten Maasalu, kuid väravad Roobalt ja Arturs Meikšansilt hoidsid Servitit liidrina. Nõnda oli 23. minutiks seis 10:7. Timmo kasvatas edumaa omakorda 4 värava peale. 2 väravat Kristo Voikalt vähendasid vahemaad, kuid esimese poolaja võitis Serviti numbritega 11:9.

Teist poolaega alustasid 2 väravat Tõnis Kaselt ja vastulause Aleksander Pertelsonilt. Varasemalt saavutatud 4-väravalise edumaa võitles tagasi Kase värav 34. minutil. 5 väravaga viis Serviti juhtima Timmo. 40. minutil oli seis 17:11 Servitile. 10 minutit hiljem oli Viljandi lähemale hiilinud ja viigist lahutas vaid 3 väravat. Serviti lisas aga jõudu juurde ning mäng võideti tulemusega 24:18.

Serviti resultatiivseimad mängijad olid Alfred Timmo 8 väravaga ning Tõnis Kase ja Jürgen Rooba 6 väravaga. Viljandi eest viskas 10 väravat Hendrik Koks ja 8 väravat Kristo Voika.

“Mäng läks oodatult, kõva võitlus mõlemalt poolt ja kaitsele suunatud. Kaitse poolega saab rahul olla ja Eston [Varusk – toim] väravasuul tegi tugeva partii. Rünnakul tegi [Hendrik – toim] Varul väga palju musta tööd, mis tekitas meile tagant viskekohti. Üksikud eksimused ja üldjoones saab rahul olla,” kommenteeris Timmo. “Homme ootame sama kõva võitlust.”

Serviti Balti liiga kohtumised sel nädalal
20.01. 14:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Põlva Serviti (18:24)
21.01. 14:00 Aruküla Spordihoone Mistra – Põlva Serviti