Serviti jättis Vilniuse Šviesa võiduta

Sel nädalavahetusel 25 väravat visanud Jürgen Rooba
Sel nädalavahetusel 25 väravat visanud Jürgen Rooba — FOTO: VHC Šviesa/Baltic Handball League

Põlva Serviti lõpetas oma selle nädalavahetuse Balti liiga turnee edukalt, kui alistati Vilniuse VHC Šviesa. Serviti oli kodumeeskonnast parem skooriga 31:29 (16:11).

Sarnaselt eilse mänguga Kaunases rullus ka tänane kohtumine Vilniuse Šviesaga lahti põneval moel. 3. minutiks oli seis vaid 1:1. Seejärel hakkas Serviti mäng koguma hoogu ning juba 5. minutiks oli skoor 4:1 Eesti klubile. 10. minutiks oli vastasmeeskond teinud spurdi ja Serviti edu oli vaid üheväravaline seisuga 5:4. Jürgen Rooba, Alfred Timmo ja Henri Sillaste väravad päästsid Serviti viigiseisust ning nõnda oli 15. minutiks seis 9:6. Eile väsitava lahingu maha pidanud Serviti vahemaad hoida ei suutnud ning sedasi oli matši 20. minutiks seis 10:10 viigis. Pärast seda läksid võõrustajad ühega juhtima. Põlva võistkonna tõi kaotusest välja Tõnis Kase värav, misjärel tegi skoori Sander Sarapuu, viies Serviti 12:11 ette. Sellega oli Serviti mõõna ületanud, sest edasi lisati vaid jõudu juurde. Keeruka esimese poolaja võitis Eesti pool seisuga 16:11.

Teisel poolajal pani Šviesa Servitile surve peale. 10 minutit oli mängitud, kui Serviti 5-väravalisest edust oli järele jäänud vaid üheväravaline, numbriteks 20:19. Šviesa spurdile vastas lõpuks Rooba, kelle järel said väravad kirja ka Hendrik Varul ja Sillaste. Nõnda oli 45. minutil skoor 24:19 Servitile. 50. minutil 29:22 juhtinud Serviti jäi aga 29. värava peale seisma. Samal ajal hakkas Šviesa valmistuma järjekordseks spurdiks. 56. minutil oli Serviti eest vaid 3 väravaga, ent 2 järjestikust väravat Roobalt lunastasid Serviti pingelisest olukorrast. Serviti vormistas võidu numbritega 31:29.

Serviti ridadest tegi taaskord suurepärase mängu Jürgen Rooba, kes viskas 13 väravat. 4 väravaga panustasid Alfred Timmo ja Tõnis Kase.

“Eks piisav edumaa kindlasti uinutas natuke ja võtsime pisut kiirustatud otsuseid vastu, eksisime ja vastased said uuesti mängu sisse,” kommenteeris Rooba. “Aga suures pildis oli mäng meie dikteerida ja meeskond näitas head esitust.”

Tänasega on Servitil üldtabelis kirjas 18 punkti. Enne põhiturniiri lõppu ootab meeskonda ees veel 2 kodumängu märtsi alguses.