Serviti ja Viljandi teenisid meistriliigas võidud

Tänase mängupäeva resultatiivseim Serhii Orlovskyi
Tänase mängupäeva resultatiivseim Serhii Orlovskyi — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Järjekordset meistriliiga vooru alustasid täna paarid Mistra ja Viljandi HC ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Mõlemast mängust väljusid kaotustega võõrustavad võistkonnad: Viljandi alistas Mistra seisuga 26:24 (12:7) ja Serviti oli Kehrast parem tulemusega 33:20 (19:7).

Serviti tõmbas Kehras niite

Külalismeeskonna mäng Kehras sujus libedalt, samal ajal kui Kehra meeskond ise vaevles realiseerimisprobleemide küüsis. 10. mänguminutil oli seis 8:2 Servitile ning kümmekond minutit hiljem oli Põlva klubi juhtimas juba numbritega 15:5, Serviti skoorimist dikteerimas Jürgen Rooba ja Tõnis Kase. Esimesele poolajale mindi seisult 19:7. Teise poolaja teisel minutil ületas Serviti 20-ne värava klubi, ent Kehra 10. värav täitus alles 40. minutil, kui Kristofer Liedemann värava viskas. Serviti edumaa elas juba täiesti oma elu – 53. minutiks oli seis 32:16. Mängu jäi lõpetama skoor 33:20.

Serviti ridadest viskas enim väravaid Jürgen Rooba, kelle arvele jäi kuus tabamust. Viis väravat sai kirja Sander Sarapuu. Kehra skooritegijad Kristofer Liedemann, Indrek Normak ja Martin Kikkas jäid nelja värava peale.

Kes jääb peale?

Tasakaaluks Serviti ja Kehra hoogsale mängule, oli Mistra ja Viljandi vaheline matš tõeline heitlus. 10. minutiks olid mõlemad tiimid samal pulgal, tõestuseks seis 3:3. Valesöötude ja möödavisete arvelt kasvas skoor aegamööda – 11 minutit hiljem ehk 21. minutiks olid mõlemad pooled suutnud koguda vaid kaks lisaväravat. Viljandi skoorimisdefitsiit hakkas aga lahenema ja 25. minutil läks külalisvõistkond kolme väravaga juhtima, kui Hendrik Koks seitsmemeetri karistusviske realiseeris. Esimene poolaeg lõpetati skoorilt 12:7. Teisel poolajal hakkas Mistra kaotusseisu vähendama. 40. minutil tabas Mistra eest Vladyslav Naumenk, tehes seisuks 14:17. Koheselt lisas ta ka järgmise värava. Ent Hendrik Koks ja Kristo Voika kiskusid Viljandi nelja värava kaugusele Mistrast. Kui 53. minutil oli vahemaa taas kaheväravaline, siis paar minutit hiljem oli see Carl-Eric Uibo viskest üheväravaline. Viljandi eest kostsid Voika, Koksi ja Johannes Pertelsoni tabamused ning mäng lõppes tulemiga 26:24 Viljandile.

Mistra resultatiivseim oli Serhii Orlovskyi üheksa väravaga. Viljandi eest viskasid kuus väravat Kristo Voika ja Hendrik Koks.

Meeste meistriliiga mängud sel nädalal

12.10. Tapa spordikeskus SK Tapa – HC Tallinn

 

Vahendas, handball.ee