Serviti edenes finaali, Tapa heitleb pronksi nimel

Viis väravat vastasvõistkonna väravasse saatnud Alfred Timmo
Viis väravat vastasvõistkonna väravasse saatnud Alfred Timmo — FOTO: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit

Tänases meistriliiga esimese poolfinaali kordusmängus kohtusid taas SK Tapa/N.R. Energy ja Põlva Serviti. Neljapäeval jäi Mesikäpa Hallis peale võõrustaja Serviti seisuga 35:25 (19:11). Ka sel korral hoolitses Põlva meeskond selle eest, et mitte midagi saatuse otsustada ei jääks ning võõrsil võeti 41:23 (17:14) võit. Kahe võiduga pääseb Serviti edasi finaali, Tapa jääb võitlema kolmanda koha nimel.

Teises mängus kordus sama stsenaarium

Mängu esimene pool oli tõepoolest poolfinaali nime väärt. Meeskondade väravaarved avasid Hendrik Varul Serviti poolelt ja Artur Morgenson Tapa poolelt. Kuni 8. minutini oli seis 2:2 kuniks Henri Sillaste ja Tõnis Kase põlvakad 4:2 ette viisid. Ihor Berezhnyi tõi Tapa ühe värava võrra lähemale, millele vastas koheselt Alfred Timmo. Serviti rünnakud ei kandnud järgnevatel minutitel aga vilja ning 15. minutil kehtestas Marcus Rätteli värav järjekordse viigi. Kui 20. minutil valitses veel 10:10 patiseis, siis üheainsa minuti jooksul kogus Põlva klubi hoogu, mille tulemusena Arturs Meikšans ning Timmo viisid Serviti kahega juhtima. Senise suurima väravavahe ehk kolmeväravalise edumaa saavutasid külalised 25. minutil, kui Jürgen Rooba Mikola Naumi väravavõrku sahistas. Serviti võitles välja ka viieväravalise eduseisu, kuid see püsima ei jäänud. Võõrustaja Tapa läks teisele poolajale vastu skooriga 14:17. Teise mängu poole esimese viie minutiga oli vahemaa kuue värava peale tõusnud. Veel ühe kaika Tapa kodarasse lisas Berezhnyi viga saamine, kes põrkas kokku Meikšansiga. Võõrustajavõistkond mängis tühja väravaga ning nõnda kasvas Tapa kaotusseis kaheksaväravaliseks. 40. mänguminutil oli seisuks 26:16 ja juba 45. minut markeeris 13-väravalist vahemaad, kui Varul põlvakate eest skooris. 10 minutit hiljem ligines Serviti juba 20-väravalisele edumaale. Matši jäid lõpetama numbrid 41:23.

Serviti skooritegijad olid Jürgen Rooba üheksa väravaga, Hendrik Varul kuuega ja Alfred Timmo viie väravaga. Tapa eest viskas taas enim väravaid Artur Morgenson, kes panustas seitsme tabamusega. Neli väravat lisas omalt poolt Ilja Kosmirak.

“Sel korral avaldas Tapa suuremat vastupanu, kuid siiski meie realiseerimine ja meeskondlik tegutsemine oli parem. Pingeid peal ei olnud ja suutsime oma mängu peale suruda. Kokkuvõttes tulemusega väga rahul ja hetkene mängupilt annab enesekindlust finaalideks,” sõnas Jürgen Rooba.

“Esimesed 20 minutit suutsime Serviti sammus mängida, siis tekkis kvaliteedi vahe sisse ja sealt see skoor rebeneski. Peame ennast uuesti kokku võtma ning eks kõik tahavad lõpuks medali kodumaadele viia, hooaeg on kohe lõpule jõudmas ning tuleb viimased jõuraasud endast välja pigistada,” kommenteeris Vahur Oolup, kes viskas täna kaks väravat.

Homme kohtuvad teise poolfinaali teises matšis Viljandi HC ja Mistra. Viimane on seekordne võõrustaja. Finaal näeb ilmavalgust ülejärgmisel nädalal.