Serviti astus kindla sammu meistriliiga finaali suunas

Esimese poolfinaalmängu resultatiivseim Alfred Timmo
Esimese poolfinaalmängu resultatiivseim Alfred Timmo — FOTO: Merlin Raudkett/Eesti Käsipalliliit

Täna kohtusid võõrustaja Põlva Serviti ja külaline HC Kehra/Horizon Pulp&Paper käsipalli meistriliiga esimeses poolfinaalmängus. Võit jäi Põlvasse – Serviti oli Kehrast parem skooriga 32:20 (14:8).

Poolfinaal Mesikäpas startis külalismeeskonna avaväravaga, kui Kehra ridadest realiseeris Indrek Normak. Võõrustaja Serviti jaoks oli algus rabe: luhtus 7-meetri karistusvise ning avavärav saadi kirja alles 5. minutil, kui Hendrik Varul skoori tegi. Mängu 10. minutiks omas Serviti siiski 2-väravalist edu, ent skoor oli väike ja tasavägine, numbriteks 5:3. 15. minutil oli seis jõudnud kasvada numbriteni 9:5. Servitil täitus 10. värav 20. minutil, kui Tõnis Kase värava viskas. Põlva klubi hoidis Kehrat 5 värava peal 11 minutit kuni Indrek Normak taas skooris. Esimesele poolajale tõmmati joon alla seisult 14:8 Servitile.

Teise poolaja esimene värav tuli Kehra Karl Kõverikult. Kehra 6-väravaline kaotusseis aga süvenes ning 39. minutiks oli seis 20:10 Serviti kasuks, kui oma 6. värava sai kirja Alfred Timmo. Serviti edumaa vaid jätkas suurenemist: 45. minutil oli skooriks 23:11 ja 56. minutil 30:16. Lõpuvile kõlades jäi tabloole seis 32:20, mis jäi markeerima Serviti ülekaalukat võitu.

Üleplatsimees ning Serviti resultatiivseim pallur oli taas Alfred Timmo, kes viskas kokku 6 väravat. 5 väravaga toetas Mathias Rebane. Kehra meeskonnast oli resultatiivseim Indrek Normak, kes viskas samuti 5 väravat.

“Hea mäng kaitses ning väravavaht Varusk oli samuti hea. Esimesel poolajal eriti, teine poolaeg oli rohkem vormistamise päralt. Vaid realiseerimine jättis soovida,” kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting.

Serviti ja Kehra taaskohtumine leiab aset nädala pärast, 9. aprillil ning siis juba Kehras. Homme saab hoo sisse teine poolfinaal, kui Viljandis mängivad Viljandi HC ja Mistra. Finaali pääsemiseks tuleb võita 2 kohtumist.