Reklaam sulgub sekundi pärast

Serviti alistas Balti liigas Läti klubi

Põlva Serviti meeskond sel hooajal
Põlva Serviti meeskond sel hooajal — FOTO: Laura Plakso

Täna pidas Põlva Serviti oma aasta viimase Balti liiga kohtumise, vastaseks Läti klubi ASK Zemessardze/LSPA. Riias mänginud Serviti naasis koju võiduga, kui vastasmeeskond alistati tulemusega 30:25 (16:15).

Serviti vormistas võidu teisel poolajal
Mängu alustas paremini kodumeeskond. Muidu ühe väravaga taga olnud Serviti oli matši 10. minutiks 5:8 kaotusseisus. 5 minutit hiljem, kui esimesest poolajast pool oli selja taga, viskas Alfred Timmo seisuks 8:10. 23. minutil, kui skoorisid Mathias Rebane ja Kermo Saksing, hakkas Serviti koguma hoogu. 2 minutit hiljem oli järjekordsest Rebase väravast seis 14:14 viigis. Timmo viis Serviti esimest korda juhtima 2 minutit enne esimese poolaja lõppu ning seisuga 16:15 võitis poolaja Serviti.

Teise poolaja algul püsiti sama seisu peal ligi 5 minutit. Seejärel kindlustas Serviti juhtpositsiooni juba 2-väravalise eduga. 40. minutiks oli seis 20:18, kui Jürgen Rooba värava realiseeris. 4 minutit hiljem oli Rooba sunnitud võtma punase kaardi, kuid hoolimata väravaküti eemaldamisest hoidis Serviti liidrirolli. 50. minutil tõusis Serviti Saksingu väravast 3-väravalise edu peale, seisuks 25:22. 6 minutit hiljem suurendas Henri Sillaste vahemaa 4 värava peale. Timmo tegi 57. minutil seisuks 29:24 ja Sillaste minut enne lõppu 30:24. Lõppskooriks jäi 30:25.

Serviti eest viskas enim väravaid Jürgen Rooba, kelle nimele jäi 6 väravat. 5 väravat viskasid Henri Sillaste ja Tõnis Kase. “Esimese poolaasta kohta võib öelda, et me pole leidnud üles oma kaitsetegevust, mis on meile eelnevatel aastatel edu toonud. Hetkel on teatud ebakõlad kaitses ja seega saavad vastased liiga lihtsaid väravaid. Tänases mängus oligi teise poolaja kaitse agressiivne nagu peab olema. Eks vastased väsisid ka teisel poolajal ja meie saime oma kaitse pealt lihtsaid väravaid,” kommenteeris meeskonna kapten Sillaste. “Balti liiga esimesel poolaastal ei ole me oma eesmärke täitnud. Tabelis võiks koht parem olla, aga eks uuel aastal uue hooga ja võideldes edasi. Kõigepealt tuleb kolmapäevane mäng positiivse noodiga lõpetada,” lisas ta. Serviti lõpetab aasta 8 punktiga, mis hetkel asetab meeskonna Balti liiga tabelis 4. kohale.


Serviti Balti liiga kohtumised jaanuaris
20.01. 14:00 Viljandi HC – Põlva Serviti
21.01. 14:00 Mistra – Põlva Serviti
27.01. 17:00 Põlva Serviti – ASK Zemessardze/LSPA