Saksamaale siirdunud Lõpp koondiselaagrist: meid ootavad ees kõrge tasemega vastased

Täna Tšehhis Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioone mänge alustav Eesti käsipallikoondis viibib hetkel samas riigis treeninglaagris. Uurisime sel hooajal oma esimest aastat välismaal alustanud Mihkel Lõpult, kuidas on esimesed kuud Saksamaal kulgenud ning millised on meeleolud meie riigi esinduses enne kohtumist, kirjutab handball.ee.

Viljandist pärit tagamängija siirdus sel suvel Saksamaa tugevuselt kolmanda liiga klubisse EHV Aue-sse, kus eelnevalt on ka mänginud kaasmaalased Janar Mägi ja Dener Jaanimaa. Võistkond on hooaega edukalt, kui tabelis on kuuest kohtumisest kirjast vaid võidud. “Olen võistkonda ilusti sisse sulanud ja esmamuljed on sellised, et tahaks võimalikult kaua välismaal pallida,” alustas Lõpp.

“Saksamaa käsipall on erinev sellest, millega ma harjunud olen. Mäng on kiirem ja jõulisem ning see mulle väga meeldib. Isiklikult tunnen, et olen selle kolme kuuga just füüsiliselt arenenud. Usun, et just seda mul vaja oligi. Meie eesmärk sel hooajal on tõusta aste kõrgemale, tugevuselt teise liigasse,” jätkas koondislane.

Meie rahvuskoondis läheb 3. alagrupis vastamisi Islandi, Tšehhi ja Iisraeliga. Selles aknas kohtutakse kolmapäeval võõrsil Tšehhi ja laupäeval Kalevi spordihallis Islandiga. Koha finaalturniiril kindlustavad iga neliku kaks esimest ning neli paremat kolmanda koha saavutanud meeskonda. “Meie vastased on mõlemad väga kõrge tasemega ning eesootavad võitlused saavad rasked olema. Kuid eks sportlasehing tahab ikka võita ja meie anname endast parima,” kommenteeris Viljandi kasvandik.

“Tšehhi on väga agressiivne võistkond, kes mängib head käsipalli. Enne esimest matši jääb meil aega vaid neljaks ühistrenniks, nii et väga palju me valmistuda ei saa. Eks koondiste elu ongi selline ja üritame võtta maksimumi. Sisekliima on koondises hea ning tunneme, et toetame kõik üksteist. Võtame ühe kohtumise korraga, proovime jääda rahulikuks ning jälgida treenerite poolt ette antud plaani,” ütles Lõpp.

Eesti koondise mängud esimeses “aknas”:
12.10.2022 19:10 (eesti aeg) Tšehhi – Eesti (Tšehhis)
15.10.2022 19:10 Eesti – Island (Kalevi Spordihall)

Eesti meeste käsipallikoondis algavaks tsükliks:
Martin Johannson (Bukaresti Steaua), Karl Toom (Al Sulaibikhat), Markus Viitkar (HIF Karlskrona), Armi Pärt (Helsingi Dicken), Jürgen Rooba, Henri Sillaste, Alfred Timmo, Andris Celminš (Põlva Serviti), Rasmus Ots, Hendrik Koks, Ott Varik (kõik Viljandi HC), Armis Priskus (Mistra), David Mamporia (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper), Kaspar Lees, Vahur Oolup, Ilja Kosmirak (kõik SK Tapa/N.R Energy), Mihkel Lõpp (EHV AUE).
Peatreener Thomas Sivertsson, treenerid Martin Noodla ja Janne Ekman, füsioterapeudid Margus Parts ja Allar Lamp, delegatsioonijuht Priit Allikivi.

Pildil: Mihkel Lõpp (vasakult kolmas) valmistub koos ülejäänud koondisega mänguks Tšehhi ja Islandiga (Foto: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit)