Raske algus ja tagaajaja roll ehk meeste meistriliigas ootab ees tegus kolmapäev

Karikafinaalis vastamisi läinud Viljandi HC ja SK Tapa/N.R Energy kohtuvad selle vooru keskses mängus
Karikafinaalis vastamisi läinud Viljandi HC ja SK Tapa/N.R Energy kohtuvad selle vooru keskses mängus — FOTO: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit

Eesti meeste käsipalli meistriliiga jätkub sel nädalal kolme kohtumisega. Mesikäpa hallis lähevad kolmapäeval vastamisi Põlva Serviti ja HC Tallinn. Viljandi HC võõrustab kodus SK Tapa/N.R Energyt ja Mistra võtab kodus vastu HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi, kirjutab handball.ee.

Kui Serviti tundub meistriliiga tabelis paiknevat juba teistest eraldi, siis võitlus kohtadele kaks kuni neli on väga pingeline. Viljandi HC, Mistra ja SK Tapa paiknevad kolme punkti sees ning sooviks kindlasti kõik poolfinaalides vältida valitseva Eesti meistriga kokku minemist.

Põlvas kohtuvad tabeli eriotsas paiknevad meeskonnad

Serviti pidi möödunud nädalavahetusel Balti liigas vastu võtma kaotuse lätlastele, kuid nende jaoks selles kohtumises midagi kaalul ei olnud ning liiga suuri järeldusi sellest teha ei saa. Kindlalt meistriliiga eesotsas jätkavad põlvakad said eelmises voorus jagu HC Kehrast. HC Tallinn jäi pärast võidetud avapoolaega alla Viljandi HC-le. Meeskondade omavahelistes kohtumistes meistriliigas on sel hooajal lõuna-eestlased kindlalt peale jäänud, võites mõlemad omavahelised matšid keskmiselt 17 väravaga.

“Kolmapäevasele mängule läheme valitseva Eesti meistri vastu võidumõtetega. Oleme saanud mängiva treeneri Risto Lepa ja Patrick Padjuse võistkonda lisandumisega uusi käike juurde. Serviti tundub aga viimaste mängude seisu põhjal olema mõõnaseisus ning näivad haavatavatena. Meie eesmärk pealinna esindusmeeskonnana on kolmapäevases kohtumises jahtida selle hooaja esimesi punkte,” ütles HC Tallinna mängumees Karmo Harju.

Tabeli keskosas toimub kõva andmine

Kui Põlva Serviti on meistriliigas purjetamas omas tempos, siis võitlus kohtadele kaks kuni neli on väga pingeline. Viljandi HC-ga kohtuv SK Tapa paikneb hetkel neljandal kohal, kolm punkti lahutamas neid kolmapäevasest vastasest. Mängus on kaalul palju, kuna lääne-virulaste kaotus asetaks nad juba ohtlikult kaugele kolmandast kohast. Meeskondade kahes omavahelises matšis meistriliigas on punktid jaotatud võrdselt.

“Meie jaoks on tegemist väga tähtsa kohtumisega, põhihooaja lõpuni ei ole enam palju jäänud ning soovime kindlasti neljandat kohta vältida. Oleme Viljandi vastu pidanud pingelisi ja eriilmelisi lahinguid. Peame suutma endast parima välja pressida, mitte lasta vastastele lihtsaid väravaid kiirrünnakust saada ning peame kahe punkti järgi minema,” analüüsis SK Tapa mängumees Vahur Oolup.

Naabervaldade tiimid kohtuvad Arukülas

Meistriliiga hooaega hea minekuga alustanud Mistra on käesolevas ringis eelmised kolm kohtumist lähikonkurentidele kaotanud ning vajab Kehra vastu hädasti punkte. Eelmises voorus jäädi alla SK Tapale. HC Kehra on suutnud sel hooajal alistada vaid HC Tallinna, kuid samas just Mistra vastu oldi kõige lähemal, kui ühes matšis jäädi alla vaid ühe väravaga, teine omavaheline mäng kaotati üheksa tabamusega.

“Kolmas ring on meile raskelt alanud, oleme pidanud vastaste paremust tunnistama. Lähme kindlasti Kehra vastu kahe punkti järgi, et oma minekut ümber pöörata ning võiduree peale tagasi saada. Eelmises omavahelises kohtumises jäime kohe algul tagaajaja rolli, seetõttu peame seekord koduseinte vahel algusest peale mänguks rohkem valmis olema,” kommenteeris Mistra puurilukk Armis Priskus.

15.02 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – HC Tallinn
15.02 19:00 Viljandi Spordikeskus Viljandi HC – SK Tapa/N.R. Energy
15.02 19:00 Aruküla Spordisaal Mistra – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper