Reklaam sulgub sekundi pärast

Pühapäeval selgub viimane tiim, kes pääseb Raasikul toimuvale karikavõistluste finaalturniirile

Pildil: HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti selgitavad viimase finaalturniirile pääseja
HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti selgitavad viimase finaalturniirile pääseja — FOTO: Joonas Kuuskla /Eesti Käsipalliliit

Pärast meistrivõistluste mänge kolmapäeval tuleb Põlva Servitil ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil pühapäeval veelkord platsile astuda, et välja selgitada viimane käsipalli karikavõistluste finaalturniirile pääseja.

Lõuna-Eesti meeskonnal on ees suur edu ning teoreetiliselt on edasipääs vaid äramängimise küsimus, kuid praktikas ei pruugi asjad alati nii minna.

Eesti käsipalli karikavõistlustel osaleb sel hooajal kuus meistriliiga meeskonda. Nendest Viljandi HC ja SK Tapa kindlustasid eelmise aasta finalistidena automaatselt koha finaalturniiril. Mistra ja HC Tallinn ning HC Kehra ja Põlva Serviti alustasid veerandfinaalidest, kust kahe mängu kokkuvõttes parim selgitatakse. Mistra pääses nelja parima hulka juba oktoobri keskel. Serviti tegi suure töö ära juba Kehras toimunud esimeses kohtumises, kus vastased alistati kaheksa väravaga.

Mõlemad tiimid pidasid sel nädalal ka meistriliiga mängud, kus Serviti võttis kindla võidu Tapa üle ning HC Kehra pidi Mistra paremust tunnistama. “Meie eesmärgiks on kindlustada finaalturniiri koht soliidse mänguga. Viimased esitused platsil ei ole olnud päris sellised, nagu nad olema peaks. Kuigi võtsime Tapa üle kindla võidu, siis puudusi on veel palju, nii minul isiklikult, kui ka mel kõigil meeskonnana. Üritame just lihvida koostööd, saada paremat ühist hingamist ning vahepeal vigastatud olnud mängijad paremini rütmi sisse saada,” alustas Serviti mängija Henri Sillaste.

Eile selgus Eesti Käsipalliliidu juhatuse koosolekul ka finaalturniiiri toimumispaik, milleks sai Raasiku Spordihoone, eesmärgiga arendada käsipalli regionaalsust. Enne karikavõistluste algust loositi ka juba poolfinaalpaarid. Võõrustav Mistra läheb finaalturniiril vastamisi SK Tapaga ning teise finalisti selgitavad Viljandi HC ja Põlva Serviti - HC Kehra/Horizon Pulp&Paper paari võitja.

“Igatahes on huvitav, et karikavõistluste finaalturniiri toimub just Raasikul, kus sellist üritust varem peetud ei ole. Kuigi see võib Mistrale pisukese kodupubliku eelise anda, siis lõpuks ei usu mina isiklikult, et seal liiga suurt vahet on. Kõik tiimid, kes nii kaugele pääsevad, on võrdsed,” jätkas Sillaste.

“Meie seis on hetkel keeruline, kuna mitu põhimeest on erinevate vigastuste või haigustega väljas. Aga nagu alati, siis läheme võitlema ja midagi lihtsalt Servitile ei anna. Olude sunnil saame proovida erinevaid taktikaid ning nooremad mehed saavad alati vajalikku mänguaega,” lõpetas HC Kehra mängumees Indrek Normak

Eesti karikavõistluste veerandfinaalid:
13.09 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper - Põlva Serviti 26:34
19.11 15:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti - HC Kehra/Horizon Pulp&Paper
18.10 19:00 Aruküla Spordihoone Mistra - HC Tallinn 32:28
21.10 16:00 Sõle Spordihoone HC Tallinn - Mistra 28:35