Reklaam sulgub sekundi pärast

Prantsusmaa üritab naiste käsipalli MM-il skandinaavlaste pidu rikkuda

Taanlased üritavad võimsa kodupubliku ees finaalipääsme lunastada
Taanlased üritavad võimsa kodupubliku ees finaalipääsme lunastada — FOTO: Dan Potor / Shutterstock

Naiste käsipalli maailmameistrivõistlustel on veel konkurentsi jäänud neli naiskonda. Kolme võõrustajamaa Taani, Rootsi ja Norra vahel üritab kaarte segada Prantsusmaa.

Reede õhtustes poolfinaalides lähevad vastamisi Taani - Norra ning Rootsi - Prantsusmaa. Finaal toimub pühapäeva õhtul. Vaatame koos kolmel korral Eesti parimaks naiskäsipalluriks valitud Maarja Treimani ning naiste koondise abitreeneri, Kerli Jõksiga, paaridele peale.

Taani - Norra

Kaks Skandinaavia rivaali, kellel on kahepeale kirjas 17 MM-i medalit, lähevad taanlaste koduplatsil esmalt vastamisi. Eelmisel aastal läksid samad naiskonnad vastamisi Euroopa meistrivõistluste finaalis, kus Norra 27:25 peale jäi. Viimasest üheteistkümnest omavahelisest kohtumisest on Taani suutnud peale jääda vaid kolmes. Mõlemad tiimid on turniiril saanud vaid ühe kaotuse, kui norrakad jäid alla Prantsusmaale ning taanlased Jaapanile.

“Kuigi turniiri käigus esines väiksemaid üllatusi, siis lõpuks läksid asjad nii nagu varem ennustatud oli. Väga võimas vaatepilt on, et meie lähedal pallivad põhjamaa riigid kõik nii kaugele jõudnud on. Kuigi ise natukene lootsin, et Montenegro suudab veerandfinaalis Taanit üllatada, siis nii siiski ei läinud,” alustas Treiman.

Norra rünnak on seni olnud turniiri parim, kui keskmiselt on visatud 35 väravat mängus. Samuti juhitakse nii väravavahi protsentides (41.3) kui ka endale lastud tabamustes (21). Taanlased ei ole üheski tabelis neist siiski kaugel, kui nende samad numbrid on 32, 38 ja 22. “Usun, et saame näha lõpuminutiteni põnevat lahingut, kus suures rollis saavad olema väravavahid. Kuna olen ise pigem jälginud alati Norra naiste minekut, siis minu isiklik poolehoid kaldub nende poole,” jätkas naiste koondislane.

Rootsi - Prantsusmaa

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi turniiril ainsana kaotuseta jätkavad tiimid. Kui prantslased on võitnud kõik oma kuus senist MM-i poolfinaali, siis Rootsi naiskond ei ole suutnud veel suurvõistlustel finaali pääseda. Oma ajaloolises ainsas eelnevas poolfinaalis 2017. aastal jäädi alla just Prantsusmaale. Kui prantslaste rünnak on olnud vastatest seni parem (visatud väravad 222 - 206) siis kaitses on edukamad olnud skandinaavlased (keskmine endale lastud tabamuste arv 19,57 - 24.57).

“Üldiselt jätsid turniiril mulle positiivse mulje kaks Aafrika tiimi. Angola, kes suutis Prantsusmaaga viimaste minutiteni võidelda ning Senegal, kes mängis tubli alagrupiturniiri. Alati on rõõm näha, et ka väljaspool Euroopat heal tasemel käsipalli mängitakse. Veerandfinaalides näitasid juba Prantsusmaa ning Norra oma võimu vastaste ees ning Rootsi kontrollis ilusti asju Saksamaa vastu. Kõige põnevamaks kujunes Taani ja Montenegro vastasseis, kus vaatamata kodupubliku vilekoorile montenegrolased siiski lõpuni võitlesid ja vaid kahega alla jäid,” alustas turniiri analüüsi HC Tabasalu ja Eesti koondise treener Kerli Jõks.
“Veerandfinaalides nägime taas väravavahtide suurt rolli tänapäeva käsipallis ning see ei muutu ka nelja parima hulgas. Ootan Rootsi ja Prantsusmaa vahel võrdset heitlust ning kuna seni pole turniiril ükski mäng lisaaja ega karistusviseteni läinud, siis need peavad ka ühel hetkel tulema. Isiklikult loodan, et finaali pääsevad prantslased, kelle seas on minu üks lemmikutest, Estelle Nze Minko. Usun, et Prantsusmaal on pikem pink ning võimas sisekliima, mis kaalukausi kergelt nende kasuks kallutab,” lõpetas Jõks.

Naiste maailmameistrivõistluste poolfinaalid:
15.12
18.30 Taani - Norra
22.00 Rootsi - Prantsusmaa