Reklaam sulgub sekundi pärast

Prantsusmaa tuli maailmameistriks

Prantsusmaa käsipallinaiskond
Prantsusmaa käsipallinaiskond — FOTO: Scanpix

Eile kulmineerus Taanis rahvusvaheline käsipalliaasta, kui naiste käsipalli maailmameistritiitli viis koju Prantsusmaa. Teel oma kolmanda kullani alistati finaalis Norra ning ei kaotatud kogu turniiri vältel ühtegi mängu. Pronksi jätsid põnevas heitluses omale kodupubliku ees võidelnud taanlased. Vaatame täna turniiri lõpule peale koos Leedus Kaunase võistkonnas palliva Darja Belokurovaga.

Kui kaks võimsat naiskonda lähevad kokku, siis on oodata tulist lahingut. Väga resultatiivse esimese poolaja järel juhtis Prantsusmaa Norra ees 20:17. Teisel perioodil võtsid väravavahid suurema rolli, väravate viskamine vähenes ning läbi aegade suurim käsipallipublik ootas Norra tagasitulekut, mida nad on ajaloos korduvalt teinud. Kuid seda ei materialiseerunud ning prantslased suutsid pikema pingi abil mõneväravalist edu hoida ja võtsid 31:28 võidu.

“Eks enne mängu oli juba teada, et meid ootab ees väga põnev ja ettearvamatu finaal. Ise hoidsin väga pöialt Norrale. Prantslased tegid aga hea kaitsemänguga vastastele skoorimise raskeks ning norrakad ei saanud kuidagi oma mängu käima. Ise suutsid Prantsusmaa naised aga rünnakul leida hea koostöö joonemängija Pauletta Foppaga. Teisel poolajal tõusid suurde rolli väravavahid,” alustas finaali analüüsi Eesti naiste koondise väravavaht.

Prantsusmaa jagab nüüd tiitlite arvult teist kohta Nõukogude liidu ja Saksamaaga. Nende ees seisab vaid pühapäeval oma viienda finaali kaotanud, kuid siiski nelja kullaga pärjatud, naiste käsipalli edukaim tiim, Norra. Pronksimängu lõpuvile jättis Rootsi naiskonna pisaratesse, kui põneva lahingu järel suutsid kodupubliku ees mänginud taanlased siiski napi, 28:27 võidu võtta. Taani võttis ühe kulla ja kahe hõbeda kõrvale oma neljanda pronksi ning kindlustas koha järgmisel suvel Pariisis toimuvatel olümpiamängudel.

“Väravavahina oli hea vaadata, et minu positsiooni mängijad, nagu näiteks finaalis Katherine Lunde ja Hatadou Sakou tõusid väga suurte rolli. Loomulikult oli kogu turniiri vältel näha, kui suureks on läinud kiirused tänapäeva tippkäsipallis ning viimaste aastatega on tempo aina kasvanud. Samas tehakse ka väga palju nauditavaid kombinatsiooni, mis võistluse vaatamise väga atraktiivseks teeb,” lõpetas Belokurova. 

Turniiri All-Star koosseis:

Väravavaht: Laura Glauser (Prantsusmaa) Paremäär: Nathalie Hagman (Rootsi) Paremsisemine: Louise Burgaard (Taani)Mängujuht: Stine Bredal Oftedal (Norra) Vasaksisemine: Estelle Nze Minko (Prantsusmaa) Vasakäär: Chloe Valentini (Prantsusmaa) Joonemängija: Linn Blohm (Rootsi) Turniiri väärtuslikuim mängija: Henny Reistad (Norra) Kõige resultatiivseim mängija: Marketa Jerabkova (Tšehhi) Parim noor mängija: Viola Leuchter (Saksamaa)

Turniiri lõppjärjestus:

1. Prantsusmaa 2. Norra 3. Taani 4. Rootsi 5. Holland 6. Saksamaa 7. Montenegro 8. Tšehhi 9. Brasiilia 10. Ungari 11. Sloveenia 12. Rumeenia 13. Hispaania 14. Horvaatia 15. Angoola 16. Poola 17. Jaapan 18. Senegal 19. Austria 20. Argentiina 21. Serbia 22. Lõuna-Kore 23. Ukraina 24. Kameruun 25. Island 26. Kongo 27. Tšiili 28. Hiina 29. Kasahstan 30. Paraguai 31. Iraan 32. Gröönimaa

 

Vahendas, handball.ee