Põlvakad, Tall SK/Mistra ja SK Tapa said tabelisse punktid kirja

SK Tapa/Tapa valla SK alistas tasavägises võitluses HC Viimsi
SK Tapa/Tapa valla SK alistas tasavägises võitluses HC Viimsi — FOTO: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit

Sel nädalal toimunud esiliiga mängudel astusid omavahel vastamisi HC Kehra/Primend ja Coop Põlva, Reval-Sport/Mustamäe ja Põlva/Arcwood, HC Tallas ja Tall SK/Mistra ning SK Tapa/Tapa valla SK ja HC Viimsi, kirjutab handball.ee.

Kohtumistelt väljusid võitjatena Coop Põlva, alistades Primendi seisuga 24:31, Põlva/Arcwood, võttes 27:38 võidu Mustamäe üle, Tall SK/Mistra, kes alistas vastased 26:31 seisuga ning SK Tapa, kes lahkus saalist 30:25 võiduga Viimsi üle.

HC Kehra/Primendi suurim väravaviskaja oli Artur Gur-Arje, kelle arvele kirjutati 7 väravat. Coop Põlva resultatiivseimad olid Kevin Pütt ja Karl Markus Kannel, kes mõlemad viskasid vastastele 6 väravat ning Randel Mathias Lepp, kes panustas 5 väravaga.

Reval-Sport/Mustamäe resultatiivsemad olid Mark Tjurlik 7 väravaga, David Nugis 6 väravaga ning  Ragnar Põldma ja Oskari Sepa 5 väravaga. Põlva/Arcwoodi parimateks väravaküttideks olid Priit Jõks 10 väravaga, Veiko Tigason ja Markel Veiko 6 väravaga ning Markus Käo 5 väravaga. Põlva/Arcwoodi treener Romet Oone mängust Mustamäega: “Läksime Tallinna kahe punkti järele ja nendega sealt ka tagasi tulime. Mustamäe mängis küll südilt, aga meie kindel mäng ja kogemused jäid seekord peale.”

HC Tallase resultatiivsemad mängijad olid Henri Markus Takkis 8 väravaga ja Kaspar Padjus 7 väravaga. Henri Markus Takkis eilsest mängust: “Mängule läksime hea tundega, kuid esimese poolaja alguses oli kohe kaitses palju praaki. Rünnakul ei realiseerinud oma viskeid ära ning vastane sai palju teise laine kiireid, seetõttu jäime esimese poolaja lõpuks 4-ga maha. Teise poolaja alguses hakkasime rünnakul oma viskeid ära realiseerima, kuid vastastiimi mängijad suutsid oma kogemusega mängule lõpu teha. Tulemusega on raske rahul olla, aga sellega peame leppima.”

Tall SM/Mistra poolt viskasid enim väravaid Risto Kiil ja Arno Vare, kes mõlemad panustasid 6 väravaga ja Martti Viitkar, kelle arvele kirjutati 5 väravat. Tall SK/Mistra mängija Arno Vare mängust Tallasega: “Mängisime esimesel poolajal üsna kehvasti. Tegime rünnakul palju lihtvigu ja ei saanud kaitses pidama. Teisel poolajal parandasime oma kaitset ja saime tänu sellele rünnakul ka ennast käima. Kokkuvõtteks võib mänguga rahule jääda.”

SK Tapa/Tapa valla SK parimad väravakütid olid Marcus Rättel 10 väravaga ja Ailar Puhasmets 5 väravaga. SK Tapa/Tapa valla SK mängija Peeter Koppelmann: “Esimene poolaeg oli punkt-punkti mäng, kus eduseis kõikus meie kasuks ühe või kahe punktiga. Esimese poolaja oleksime võinud ka suuremalt võita, kuid palju tuli sisse lihtvigu ja me ei suutnud kuue pealt realiseerida. Meie õnneks tegi Madis väravas head tööd, kui suutis ka vastaste üks-ühele viskeid tõrjuda - see aitas minimaalset edu hoida. Teisel poolajal jätkus sarnane heitlus. Mängu tuli pööre viimasel veerandil, kui suutsime kaitses vastase joone paremini kinni võtta ja sundisime neid tagant viskama. Selle enesekindluse najal ei tekkinud enam probleeme ka vastase väravavahi ülemängimise ja võidu kindlustamisega.” HC Viimsi resultatiivsemad mängijad  olid Otto Karl Kont ja Kert Liinat, kes mõlemad viskasid 6 väravat ning Siim Markus Saarend, kelle arvele jäi 5 väravat.