Põlva/Arcwood oli võõrsil parem HC Kehra/Primendist

Meeste esiliigas alustati teisipäeval 15. vooru mängudega. Seni punktikaotuseta edenev Põlva/Arcwood jätkas hooaega võidukalt, võõrsil alistati HC Kehra/Primend tulemusega 33:23 (16:11).

Enne avavilet lahutas kaht meeskonda liigatabelis koguni 18 punkti ja oktoobris olid põlvalased kodusaalis saanud 34:21 võidu. Ent tasub meenutada, et HC Kehra/Primend on jätkuvalt viimane tiim esiliigas, kes suutnud Põlva/Arcwoodilt punkti näpata – kolme nädala pärast möödub sellest päevast kaks aastat.

Kodumeeskond alustas hästi ja kolme Albert Siku värava toel saadi kuuendaks minutiks 3:2 juhtima. Arcwood vastas seepeale 7:1 vahespurdiga ning Sergei Ljubtšenko viis külalised 9:4 ette. Kehra ei kavatsenud nii kergelt alla anda, järjest tabasid Artur Gur-Arje, Jaan Kauge ja Sikk ning vahe kuivas kahele väravale.

Margo Piksööt viis põlvalased uuesti viiega ette ja Ljubtšenko vormistas poolajaseisuks 16:11. Teist pooltundi alustas paremini Arcwood, Kristjan Kukk tõrjus Gur-Arje karistusviske ja Ljubtšenko kasvatas edunumbrid 19:12 peale.

Gur-Arje ja Sikk tõid Kehra veel korraks nelja värava kaugusele, aga siis võitsid põlvalased 11-minutilise perioodi 8:0 ja läksid lõplikult eest. Pärast Siim Kübardi väravat juhtis Arcwood 27:15 ja ehkki võõrustajad tabasid seejärel neli korda järjest, polnud võitjas enam kahtlust.

Arcwood sai hooaja 13. võidu tulemusega 33:23. Võitjate poolel said käe valgeks kõik Kehrasse sõitnud kümme väljakumängijat, Piksööt viskas kaheksa, Ljubtšenko kuus ja Tiit Neeme neli väravat. Kaotajate poolel tabas Sikk kaheksa, Gur-Arje neli ja Kauge kolm korda.

Põlva/Arcwood jätkab 26 punktiga liidrina ning omab kahe punkti kaugusel oleva Põlva Coopiga võrreldes üht kohtumist varuks. HC Kehra/Primend on kogunud kuus silma ning paikneb üheksandal kohal.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

17.02.  18:30  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Viljandi Spordikool/Pärnu (Kuristiku gümnaasiumis)

17.02.  19:00  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – HC Viimsi (Viimsis)

18.02.  20:00  Põlva/Arcwood – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Põlvas)

20.02.  13:00  Valga Käval – HC Tallinn 2 (Vagas)

20.02.  16:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – HC Tallinn/Mustamäe (Tapal)