Põlva/Arcwood lõpetas Tallas/TSK võiduseeria ja pikendas enda oma

Kaks meeste esiliiga pikema võiduseeriaga meeskonda kohtusid Mesikäpa hallis. Võõrustaja Põlva/Arcwood mängukäigu ja -tulemuse osas külalislahkust ei ilmutanud ning alistas HC Tallas/Tallinna Spordikooli kindlalt 38:24 (20:10).

Hooaega kuuest mängust viie kaotusega alustanud HC Tallas/Tallinna Spordikool oli enne reedet võitnud neli kohtumist järjest. Tõsi, viimati mängiti jaanuari esimestel päevadel, hiljem on kõik nende mängud edasi lükkunud. Põlva/Arcwoodi rekordeid purustavast seeriast on korduvalt räägitud.

Liigatabelis lahutas võistkondi siiski seitse kohta ja 14 punkti ning hooaja esimese omavahelise mängu võitis Arcwood 27:17. Pealinlased saabusid Põlvasse peatreener Jüri Lepata, kes juhendas klubi noormängijaid Eesti D-klassi meistrivõistlustel.

Tasavägiste avaminutite järel viis Cristofer Jostov põlvalased 5:2 juhtima, aga kiirelt vähendasid Rasmus Miller ja Paavo-Otto Rohi vahe minimaalseks. Mõnda aega jätkati värav-väravas ning 15. minutil oli mänguseis 8:7. Teine veerandtund kulges aga hoopis teises taktis.

Esmalt sattusid viskehoogu Eesti ekskoondislased Raido Peedomaa ja Olari Paumets. Arcwoodi seitsme minutiga tehtud 6:1 vahespurdi lõpetuseks tabas Margo Piksööt seisuks 14:8. Väravapõua Tallas küll lõpetas, ent kodumeeskond viskas poolajavile eel veel viis vastuseta väravat ning Dani Piho täpse viske järel olid tablool numbrid 20:10.

Teise pooltunni algul ei muutunud miskit – võõrustajad viskasid neli väravat järjest ja Siivo Sokk tegi 24:10. Urmas Rõuk lõpetas Tallase 11-minutiliseks veninud "kuiva perioodi" ning tabamusi hakkas tulema teisteltki, ent võidulootused olid noored pealinlased minetanud.

Lõpusireen märkis Arcwoodi 38:24 võitu, kusjuures võeti eeskuju päev varem mänginud HC Viimsist ehk käe said valgeks kõik 14 väljakumängijat. Siim Kübard viskas seitse, Tamm kuus ja Sergei Ljubtšenko neli väravat. Kaotajatel tabas Rõuk kaheksa, Danel Žigadlo kuus ja Andreas Klammer kolm korda.

Põlva/Arcwoodi kaotuseta seeria pikenes juba 54-mänguliseks, võidukad on neist olnud viimased 23. Tabeliliidril on täisedu 28 punkti, järgnevad Põlva Coop 24 ja HC Viimsi 22 silmaga. HC Tallas/Tallinna Spordikool jätkab kaheksandal kohal tosina punktiga.