Põlva Serviti võttis Kehrast kuueväravalise võidu

Meeste meistriliiga eelviimane voor lõpetati Eesti käsipalli klassikalise vastasseisuga, kus HC Kehra/Horizon Pulp&Paper võõrustas Põlva Servitit. Külalised said meistrile kohaselt võidu, tulemusega 29:23 (13:11).

Aastakümneid Eesti käsipallis juhtivates rollides olnud kahe meeskonna vastasseis oli HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi tänavuse hooaja viimane kodumäng. Võidu korral kindlustanuks kehralased neljanda koha, ent Põlva Servitist polnud liigamängus jagu saadud juba kolm ja pool aastat.

Mõlemas tiimis oli mitmeid puudujaid. Põlvalaste peatreener Kalmer Musting andis pärast meistritiitli kindlustamist puhkust viimastes kohtumistes suurt koormust kandnud meestele, nagu Eston Varusk, Henri Sillaste ja Andris Celminš. Kehral jäid eemale kaitsetugi Anton Borovski ja väravavaht Siim Normak.

Võõrustajatel võttis kodusaalis kuus ja pool minutit aega, et väravaarve avada ning Serviti oli selleks hetkeks juba 4:0 ees. Külalised muutusid rünnakul aga lohakaks ning Kehra karistas kiirrünnakutega. Sigmar Seermann realiseeris neist kolm ja 12. minutil oli seis 6:5.

Järgnes kurioosne hetk, kus Kehra väravavaht Mikola Naum eemaldati ning vanema venna puudumisel läks teist värvi särgis postide vahele Indrek Normak. Naumi eemalolek pikenes vale vahetuse tõttu koguni neljale minutile, ent pärast Mathias Rebase karistusviset Normak rohkem palle selja taha ei lasknud.

Kolmel korral suutis Kehra mänguseisu viigistada, kuid poolajavileks oli Serviti edu 13:11. Teise pooltunni algus kulges veel tasavägiselt, aga 43. minutil kasvatas Tõnis Kase põlvalaste edu nelja- ning peagi Sander Sarapuu viieväravaliseks. 53. minutil tuli Keret Kippari viskest veel 24:21.

Kohtumise lõpp kuulus siiski kindlalt Servitile ja koju sõidetakse võidunumbritega 29:23. Rebane viskas võitjate kasuks seitse ning Kase ja Henri Hiiend neli väravat. Kaotajate poolel tabas Danil Gumjanov viis ja Seermann neli korda.

Ehkki medaliomanikud on lõppevatel meistrivõistlustel selged, jäävad viimase vooru otsustada kohad neljandast kuuendani. Kehral ja Raasiku/Mistral on üheksa ning SK Tapal seitse punkti. Tapa võõrustab neljapäeval Kehrat ning Raasiku päev varem Viljandi HC-d.

6. SK Tapa 19 3 1 15 482:606 7

Paremad väravakütid: Vahur Oolup (Tapa) – 112, Ott Varik (Viljandi) – 100, David Mamporia (Kehra) – 99, Henri Sillaste (Serviti) – 97, Kaspar Lees (Tallinn) – 92, Vladislav Naumenko (Raasiku) – 85, Hendrik Koks (Viljandi) – 84 ja Danil Gumjanov (Kehra) – 83 väravat.