Reklaam sulgub sekundi pärast

Oodates pausi ja ootamatu triumf ehk meistriliigas peetakse enne koondisepausi kolm mängu

Nädalavahetusel Balti liigas madistanud SK Tapa kohtub puhanud HC Kehraga
Nädalavahetusel Balti liigas madistanud SK Tapa kohtub puhanud HC Kehraga — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Pärast otsustavaid kohtumisi Balti liiga põhiturniiril ning veel enne kui mehed saavad pisukesele koondisepausile, tuleb Eesti meeste käsipalli meistrivõistlusteks end veel korraks kokku võtta. Sel nädalal lähevad kolmapäeval vastamisi Viljandi HC ja Põlva Serviti ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja SK Tapa/N.R. Energy. Neljapäeval mängivad Kalevi Spordihallis omavahel HC Tallinn ja Mistra, kirjutab handball.ee.

Viljandis kohtuvad Balti liiga alagrupid võitnud Eesti tiimid

Viljandi pidas nädalavahetusel järjekordsed edukad mängud Balti liigas ning läbis oma alagrupi punktigi kaotamata. Serviti võitis teise rühma ning mõlemad tiimid kindlustasid endale veerandfinaalideks parima asetuse. Mulgid lähevad seal vastamisi SK Tapaga ning nende kolmapäevased vastased kohtuvad Leedu tiimi, Granitasega. Viljandi ongi ainukene võistkond, kel on õnnestunud põlvakatel sel hooajal meistriliigas punkte võtta, kui eelmine omavaheline mäng lõppes viigiliselt.

"Ega me Balți liigas midagi nuriseda ei saa, kui ikkagi alagrupifaas kaotuseta läbida. Eks meie eesmärk oligi alagrupis eespool olla, aga päris maksimumpunkte ei oleks ka mina osanud oodata. Kõik veerandfinaalidesse jõudnud tiimid on tugevad ning meie jaoks suurt vahet ei olnud, kelle vastu saime. Keskendume juba uutele kohtumistele. Eks siis kolmapäeval selgub, kas nädalavahetuse mängud olid meile kasulikud või lõikab Serviti kasu faktist, et nemad said laupäev/pühapäev puhata. Õnneks saime Balti liigas julgelt vahetusi teha ning üritame veel paari trenniga tähtsamad asjad üle käia," võttis Viljandi HC peatreener kokku Balti liiga nädalavahetuse ning vaatas ette meistriliigale.

Pikalt Leedu reisilt naasnud SK Tapa kohtub puhanud HC Kehraga

SK Tapa/N.R Energy naasis alles esmaspäeva varahommikul koju ning juba kolmapäeval peavad mehed taas meistriliigas platsile jooksma. Kuigi Leedust naasti kahe kaotusega, kindlustati siiski koht veerandfinaalis, kus Viljandiga vastamisi minnakse. Meistriliigas paiknetakse hetkel neljandal kohal ning eelmised omavahelised mängud Kehraga on võidetud.

"Meie nädalavahetuse reisile jätsid oma jälje puudujad ja kerged viirushaigused. Usun, et võimed on meil olemas, kuid taaskord ei suutnud me neid ära realiseerida. Meie jaoks tuleb koondisepaus heal ajal, kuna tunnen, et koormus on meeste jaoks väga suur olnud. Kehra on saanud rahulikult treenida, kui meie oleme pidevalt mängukarusellis pöörelnud. Kolmapäeval peab kogu tiim endast maksimumi andma ning eriti kogenumad pallurid, kelle panus oleks võinud Leedus suurem olla, saavad kindlasti endast veel ühe lisakäigu välja pigistada," kommenteeris SK Tapa peatreener Elmu Koppelmann.

HC Tallinn kohtub Kalevi Spordihallis Mistraga

Mistral on samuti seljataga edukas nädalavahetus Balti liigas, kui kodus alistati kaks tugevat Leedu tiimi ning kindlustati endale veerandfinaali vastaseks VHC Šviesa. HC Tallinn pidi kahes mängus sama riigi tiimide paremust tunnistama ning nemad jäid ainsa Eesti klubida play-offidest välja. Omavahelistes mängudes on sel hooajal meistriliigas Mistra kindlate numbritega peale jäänud.

"Võrreldes eelmise hooajaga, tegime Balti liigas korraliku sammu edasi. Balti liigas on kõigiga madistamist kõvasti ning midagi lihtsalt ei tule. Natukene kahju on, et me Viljandile üldse vastu ei saanud. Veerandfinaalides valmistume korralikult põnevateks lahinguteks. Neljapäeval ei tule ka HC Tallinna vastu kindlasti midagi kergelt. Nad on viimaste nädalatega tublisti kosunud ja meie oma kasvandikku, Patrick Padjuse ning Risto (Lepp - toim.) lisandumisega kindlasti valmis kõiki hammustama," lõpetas Mistra peatreener Jüri Lepp.

Meeste meistrivõistluste mängud sel nädalal:
01.03 19:00 Viljandi Spordikeskus Viljandi HC - Põlva Serviti
01.03 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper - SK Tapa/N.R. Energy
02.03 19:00 Kalevi Spordihall HC Tallinn - Mistra