Oleks on paha poiss ja 27 tiitlit ehk meistriliigas peetakse järjekordne voor

Omavahel 27 Eesti meistritiitlit jaganud Serviti ja Kehra lähevad sel nädalal taas vastamisi
Omavahel 27 Eesti meistritiitlit jaganud Serviti ja Kehra lähevad sel nädalal taas vastamisi — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit)

Sel nädalal toimuvates Eesti meeste käsipalli meistrivõistluste kohtumistes lähevad kolmapäeval vastamisi HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti ning HC Tallinn ja Viljandi HC. Neljapäeval lõpetavad vooru SK Tapa/N.R Energy ja Mistra, kirjutab handball.ee.

Eesti “El Classico”

Omavahel 27 Eesti meistritiitlit ära jaganud HC Kehra ja Põlva Serviti on kindlasti pidanud Eesti käsipalliajaloo legendaarsemaid lahinguid. Kuigi seitse viimast tiitlit on rännanud Põlvasse ja viimastel aastatel ei ole Horizoni mehed enam nii tugevas konkurentsis püsinud, on selles vastasseisus alati põhimõtteline pinge õhus. Ka sel hooajal on lõuna-eestlased omavahelistes vastasseisudes kolmapäevased vastased kindlalt alistanud. Eelmises voorus pidid harjumaalased Viljandi HC paremust tunnistama ning põlvakad alistasid Mistra.

“Oleme teinud teoorias korrektuurid eelmisest kohtumisest Viljandiga, kuid siinkohal rõhutaksin sõna TEOORIAS. Kodusaalis loodame näidata päris käsipallimängu, mitte sellist uinumist platsil. Oleme sel hooajal teistel poolaegadel kehvasti esinenud ja loodame seda muuta,” kommenteeris HC Kehra peatreener Janar Mägi.

Viljandi sõidab pealinna võitlema

Eelmisel nädalal tekitas Eesti käsipallimaastikul elevust HC Tallinna asutaja Risto Lepa naasmine väljakule. Aasta alguses 40ndat juubelit tähistanud endine koondislane otsustas mängijate põuas ise taas ketsid jalga tõmmata. Esimeses matšis mees veel kätt valgeks ei saanud ning loodab seda kindlasti teha juba sel kolmapäeval Viljandi HC vastu. Meeskondade omavahelised mängud meistriliigas on sel hooajal lõppenud viljandlaste 12 ja 7-väravalise ülekaaluga.

“Pühapäeval oli kohati mängupilt juba selline, nagu näha tahaks. Saime kiirrünnakuid ning ka positsioonirünnak õnnestus. Kahjuks on meie suurimad puudused hetkel just kaitse ja väravavahi koostöös. Igaljuhul olen taas ise ka platsil ning mängulusti täis. Usun, et kõigile on näha, miks ma seal olen,” analüüsis HC Tallinna mängiv treener Risto Lepp.

SK Tapa loodab säilitada lootuse teisele kohale

Kui vaadata peale meistriliiga tabelile, kus Serviti on kindlalt ees ära, siis nende seljataga toimuva osas vooru tähtsaim mäng toimub kindlasti Tapal. Mistral on nimelt teisel kohal paiknedes 16 punkti ning N.R Energy meestel neljandana 12 punkti. Nende vahele mahub veel Viljandi HC 15 punkti peal. Kindlasti on kodupubliku ees mängivatele lääne-virulastele tegemist väga olulise matšiga, kui tahetakse säilitada lootus põhihooajal kõrgetele kohtadele mängida. Tiimide eelnevad kohtumised meistriliigas on seni lõppenud Mistra paremusega.

“Oleme sel hooajal Mistra vastu erinevalt mänginud. Ühes kohtumises oleks võinud ka võidu võtta, kuid eks see oleks ole üks paha poiss. Teises ei saanud neile üldse vastu. Kodupubliku ees peame kindlasti võitma minema. Meil on siiski ka väikeste vigastustega muresid. Artur Morgenson ja Rail Ageni tõenäoliselt mängida ei saa, mis on meie jaoks tuntavad kaod. Loodame, et mõni asendajatest ärkab ning pakub neile võrdväärse vahetuse,” lõpetas SK Tapa treener Elmu Koppelmann.

08.02 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti
08.02 19:00 Sõle Spordikeskus HC Tallinn – Viljandi HC
09.02 19:00 Tapa Spordikeskus SK Tapa/N.R. Energy – Mistra