Noortekoondis lõpetas kvalifikatsiooni kaotusega Tšehhile

Eesti 2006. aastal sündinud noormeeste rahvuskoondis
Eesti 2006. aastal sündinud noormeeste rahvuskoondis — FOTO: Diana Jesin

Täna jätkas Eesti 2006. aastal sündinud noormeeste käsipallikoondis Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooni, kus peale eilset võitu Türgi üle säilitati veel võimalus pääseda A-finaalturniirile. Selleks kindlustamiseks oleks pidanud alistama Tšehhi ning lootma sobivale tulemusele teises kohtumises.

Eesti jäi aga mängu alguses kohe laviini alla ning seitsmendaks minutiks oli meie poolt skoorinud vaid Kristofer Liedemann ja vastased olid selleks hetkeks visanud juba kaheksa väravat. 20. minutiks suutsid eestlased leida küll väravasoone aga tšehhidel oli alati kiire vastus varuks ning tabloo näitas nende kasuks seisu 20:10. Poolaja lõpp mängu muutust ei toonud ning Tšehhi juhtis 26:15.

Teine poolaeg algas sealt, kus esimene lõppes. Isegi kui eestlased said pika rünnaku ajal palli väravasse, siis tundus, et vastastel oli alati mõne sekundiga vastus olemas. 45. minutil viskasid võõrustajad karistusviskest tabloole 37:23. Nagu seis näitas, ei suutnud Eesti koondis kuidagi kaitses asju pidama saada ning lõppseisuks jäi 48:30.

Vastaste resultatiivseim oli Dominik Skopar 11 tabamusega. Eesti poolelt viskasid Kristofer-Robin Soomets viis ning Jasper Arnover ja Kristofer Liedemann neli väravat. “Alguses jätsime omad võimalused panemata ning vastased jooksid meile lihtsalt selga ja ehmatasid meid ära. Pärast seda jäi värin sisse ning mängida enam ei suudetud,” alustas mängujärgset analüüsi täna kolm väravat visanud Karlis Kalk.

Eesti lõpetab alagrupi kahe kaotuse ja ühe võiduga. Kuna teises kohtumises mängisid Ukraina ja Türgi viiki, siis peavad eestlased leppima alagrupis kolmanda kohaga ning neile jääb koht B-divisjonis. Meie rühmast pääsesid A-finaalturniirile Tšehhi ja Ukraina. “Väike lootus küll säilis, kuid isegi kui vastased tegid vahetusi, siis pingilt tulnud mehed mängisid sama hästi, kui eelnevad. Me kahjuks piisavalt hästi täna esineda ei suutnud,” lõpetas Kalk.