Noormeeste käsipallikoondis alustas Balti mere turniiri napi kaotusega

Eesti kaitse lätlasi peatada ei suutnud
Eesti kaitse eile lätlasi peatada ei suutnud — FOTO: Diana Jesin/Eesti Käsipalliliit

Eile alustasid Eesti noormeeste käsipallikoondised Tartus Balti mere riikide turniiri, kus mängivad nii 2004 kui ka 2006 aastal sündinud poisid. Neljapäeval oli võistlustules meie noorem meeskond, kes läks vastamisi Lätiga.

Resultatiivse poolaja keskpaigaks olid eestlased jäänud 8:11 kaotusseisu ja kuigi korra suudeti ka vastastele järgi tulla, siis garderoobi mineku eel jäädi jälle 19:21 taha. Kuigi eestlased pääsesid teise perioodi keskpaigas ka ühe värava kaugusele, kuulus kohtumise lõpp siiski lätlastele ning nad võtsid 37:35 võidu.

Kristjan Heinla, kes valiti ka eestlaste mängu parimaks, viskas kaheksa ja Kristofer Liedemann lisas seitse ning Karlis Kalk ja Johannes Pertelson viis väravat. Läti eest tabas nende väärtuslikuim pallur Valdis Kalninš kaheteistkümnel korral. Homme kohtub Eesti 2006 koondis kell 14.00 Soomega.

“Rünnak õnnestus meil täna hästi, kuid kaitses jäime vastastele alla. Esimene poolaeg lasta omale visata 21 väravat on selgelt liiga palju. Peame homseks parandama agressiivsust oma väljakupoolel ning suutma poolkiires paremini peale minna,” analüüsis Eesti tänane parim, Heinla. Homme alustab ka 2004 koondis, kes sarnaselt nooremate kolleegidega, läheb vastamisi põhjanaabritega.

Teises kohtumises suutsid Soome 2004 poisid võrdse avapoolaja järel võtta kindla 30:22 võidu Leedu üle. Soomlaste parimaks valiti Jooa Knaapinen, kes viskas 12 väravat ning leedukate parim Karolis Rameikis tabas viiel korral. Samade riikide 2006. aastal sündinud noormeeste koondised kohtusid ka päeva viimases kohtumises. Kuigi Leedu juhtis poolajaks kuue väravaga suutsid meie põhjanaabrid siiski 33:32 võidu võtta. Soome parimaks valiti Vili Leppänen, kes viskas üheksa väravat ja leedukate poolelt parimaks valitud Simas Butkus tabas kaheksal korral.