Reklaam sulgub sekundi pärast

Noorenenud koondis kohtub Lätiga: palli põrkamist alati kontrollida ei saa

Eesti käsipallikoondis
Eesti käsipallikoondis — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Järgmise nädala alguses koguneb Eesti meeste käsipallikoondis, eesotsas uue peatreeneri, Martin Noodlaga. Eestlased valmistuvad laagriga neljapäeval ja laupäeval toimuvateks maailmameistrivõistluste eelkvalifikatsiooni kohtumisteks Lätiga. Vestlesime värske lootsiga uuenenud koosseisust, eesmärkidest ning ärevusest.

Vaadates peale seekordsele koosseisule jääb kindlasti silma, et koondis on läbinud teatava noorenduskuuri. Nimesid, keda käsipallifänn on harjunud nägema, hetkel kogunemiselt ei leia. “Põhimõtteliselt oleme saanud laagrisse kõik mehed, kellega olime arvestanud. Vaid Hendrik Varulil on kergeid muresid vigastustega. Vanematest palluritest oleme kõigiga rääkinud ning seekord nendega ei arvesta. Dener Jaanimaa on Jaapanis ning Mait Patrail on klubi otsinguil ja vähemalt selles tsüklis nemad kaasa ei tee,” alustas Martin Noodla.

Eesti koondise vastane MM-i valikmängudeks on järgmisel nädalal Läti, kes jaanuaris Balti karikal alistati. Eelkvalifikatsioonil mängitakse ühe vastasega kaks mängu ning nende kokkuvõttes liigub parim meeskond järgmisesse ringi. “Suure tõenäosusega ei mängi meie vastastel nende suurim staar, Dainis Kristopans. Oleme hulga videosid vaadanud ning teame, et neil on samuti suuruselt väiksem koosseis, kes üritab teravat ja kiiret käsipalli mängida. Aga ega seal midagi erilist ei ole, peame oma lihtvigasid vähendama. Nii kui peaksime jalgadest uimaseks jääma, karistatakse see kohe ära. Aga tegemist on väga mängitava vastasega,” jätkas 43-aastane loots.

“Kuna tegemist on selle koondise hooaja tähtsaimate matšidega, millest sõltub, kas saame jätkata ametlike kohtumistega või peame piirduma sõprusmängudega, on eesmärk väga lihtne, jätkata MM-valiksarjas. Selleks peame oma põhiliikumisi natukene täiendama, panema suurema rõhu poolkiiretele ning siluma pisidetaile. Mingid juured on meil olemas, nüüd on vaja väikesed asjad juurde saada. Kaitseformatsioonist kiiresse minek, kokkulepped ning rollide jaotus,” sõnas lisaks koondisele ka HC Tallinna meeste tiimi juhendav Noodla.

Lõpetuseks uurisime värskelt juhendajalt, et kas on ka kerge ärevus sees, kui peab esmakordselt meeste koondise peatreeneri rolli täitma. “Kui täiesti aus olla, siis ei ole. Lõppude lõpuks on see sama töö, mida ma päevast-päeva teen. Meedia huvi on loomulikult suurem, kuid mängijad on mulle tuttavad ning kui tegevus ja eesmärgid on enda jaoks selgelt planeeritud ning paberil, siis närveerimiseks põhjust ei ole. Mina annan endast kõik, mis võimalik ning lõpuks see, kas see pall põrkab parasjagu postist sisse või välja on teinekord ka teistest faktoritest kinni.”

Eesti koondise mängud MM-valiksarjas
02.11 19.40 Valmiera (Läti) Läti - Eesti
04.11 19.00 Kalevi Spordihall Eesti - Läti

Eesti koondise kogunemisele kutsutud mängijad:
Rasmus Ots, Armis Priskus, Madis Valk, Mathias Rebane, Karl Kõverik, Sigmar Seermann, Ott Varik, Alvar Soikka, David Mamporia, Karl Toom, Alfred Timmo, Hendrik Koks, Mihkel Lõpp, Tõnis Kase, Karl Roosna, Otto Karl Kont, Markus Viitkar, Hendrik Varul, Karl Kramm, Artur Morgenson
Peatreener: Martin Noodla Treener: Janar Mägi