Neidude U19 koondis alustab ettevalmistustega Riia ja Klaipeda turniirideks

U19 neiude koondis
U19 neiude koondis — FOTO: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit

Neidude U19 koondise treeninglaagrisse kogunevad 26. juunist kuni 28. juunini 2023 neiud sünniaastaga 2004 ja nooremad, et valmistuda ette ja osaleda 30. juunist kuni 2. juulini 2023 toimuval Women’s 19 4-Nations Handball Tournament Riias ning seejärel võistelda 10. -16. juulil 2023 Women’s 19 EHF Championship Leedus Klaipedas.

Riias toimuval turniiril osalevad lisaks Eesti koondisele, ka Soome, Läti ja Leedu neidude koondised. Eesti koondis kohtub 30. juunil 2023 Leedu koondisega, 1. juulil 2023 Läti koondisega ja 2. juulil 2023 Soome koondisega.

 „Head meelt valmistab see, et väravavaht Darja Belokurova on vigastuspausilt tagasi ning ühineb koondisega, kahjuks otsustas koondisega seekord mitte ühineda väravavaht Nora Randmäe. Tuleb jälgida, et koormus mõistlikult jaguneks ning keegi endale liiga ei teeks,“ hindas treener Martin Noodla  neidude koondise koosseisu olukorda.

Neiud ei ole pikka pausi lõppenud hooajast saanud, kuna osad mängijad osalesid enne jaanipäeva Rootsis Eken Cupil või on muul viisil aktiivsed olnud. Tegevuskava kohaselt hakatakse harjutama ja kuna eelmistest treeninglaagritest on videomaterjalid, siis saab seda üheskoos analüüsida, meelde tuletada mänguskeemid. Martin Noodla sõnul tuleb harjutada, harjutada, harjutada, teisiti edasi ei liigu. 

Klaipedas osalevad kaheksa riigi koondised, kes on jagatud kahte alagruppi, kus Grupis A on Hispaania, Fääri Saared, Türgi ja Bulgaria ning Grupis B on Sloveenia, Eesti, Leedu ja Bosnia&Hertsegoviina.

U19 neidude koondiselaagrisse on kutsutud: Darja Belokurova, Valeria Sohhina, Sofia Sitsenko (väravavahid), Simona Koppel, Jenny Horn (vasak äär), Elle-Liis Liivas, Caroly Aruvel (vasak sisemine), Gertu Jõhvikas, Marianna Kireeva (keskmängija), Karola Kuul, Hannah Mänd (parem sisemine), Laura Kärner (parem äär), Diana Laossaar, Johanna Kalgan, Helena Metsala (joonemängija). Treenerid Kerli Jõks, Martin Noodla, füsioterapeut Anastassia Volkova.