Närvikõdi pakkunud topeltvoorus jäid peale Serviti ja Viljandi

Viljandi Ott Varik ja Mistra Marko Slastinovski duell palli nimel
Viljandi Ott Varik ja Mistra Marko Slastinovski duell palli nimel — FOTO: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit

Eesti meistriliiga naases taas pärast koondisenädalat. Eile käivitasid järjekordse mänguvooru Põlva Serviti, kes võõrustas SK Tapa/N.R. Energyt, ja Viljandi HC, kellele sõitis külla Mistra meeskond, kirjutab handball.ee.

Mitte kordagi kaotust tunnistama pidanud Serviti suutis ka sel korral hiilida kaotusest kõrvale ning võitis kodusaalis seisuga 28:23 (15:13). Viljandi ja Mistra kohtumises tõusis kindel liider esile alles pärast pinevat esimest poolaega – mulgid võtsid koduseinte toel 24:21 (12:11) võidu.

Tapa jõudis Serviti murdmisele lähedale

Serviti kodusaalis võttis esimesena sõna Tapa, kelle eest kostis Vahur Oolup. Henri Sillaste ja Alfred Timmo ei jäänud vastastele vastust võlgu ning nii oli Serviti peatselt nelja väravaga ees. Ka 10. minutil oli mängupilt sama, kui tablool seisid numbrid 8:4. Kaks minutit hiljem viskas Jürgen Rooba Servitile 10. värava, mille peale jäi Põlva meeskond ligi üheksaks minutiks stoppama. Samal ajal luusis Tapa Oolupi ja Rail Ageni toel salakavalalt lähemale. Kui vahepeal oli viik vaid ühe värava kaugusel, siis esimese poolaja lõpuks jäi vahemaa kahe värava peale – Serviti nimele jäi 15 väravat, Tapale 13. Teise poolaja 45. minutiks mänglesid meeskonnad taas viigi piiril, kui Serviti mängu häirisid eksimised söötudel. Rooba ja Carl-Eric Uibo tõid võõrustajad aga härda 20:19 skoori pealt pisut kindlama 22:19 seisu peale mõni minut hiljem. Kolmene vahemaa kestis kuni Serviti lisas võimsust juurde, mis lõi Tapa kõikuma. Nii võitlesid põlvakad välja 28:23 võidu.

Serviti mängijate vahel jagunesid väravad võrdselt: kuus väravat viskas Alfred Timmo, viis Jürgen Rooba ja Tõnis Kase. Tapa ridadest tõusis järjekordselt esile Vahur Oolup oma seitsme väravaga, neljaga panustas Rail Ageni.

Mistra astus Viljandi kandadele, kuid viigist kaugemale ei jõudnud

Kassi-hiire mängus kindlustas Viljandi mõnevõrra tugevama positsiooni – seis oli kas viigis või mulgid juhtisid ühe väravaga. Kui 10. minutil oli 4:4, siis 15. minutiks 7:6 Viljandile. Kümmekond minutit hiljem oli mängutempo endiselt samasugune, mil Viljandi juhtis 8:7. Vaid minut aega sai Viljandi nautida mängu suurimat ehk kaheväravalist 9:7 edu. Üheväravalise eelisega läksid mulgid vahepausilegi, sest esimene poolaeg võideti 12:11. Suurem vahe tuli sisse teise poolaja esimestel minutitel, kui 38. minutil terendas skooritahvlil seis 18:13. Mistra moraali vedas alla punane kaart Ievgen Buinenkole 46. minutil, ent ka mulkide skooritegija Ott Varik patustas 52. minutil punase kaardiga. See jättis oma jälje ning Serhii Orlovskyi eestvedamisel tingis Mistra vahemaa kahe värava peale. Viljandi pidas lõpuni aga välja ja võit vormistati tulemusega 24:21.

Viljandi resultatiivseimad olid Ott Varik kaheksa tabamusega ja Andrei Basarab kuuega. Mistra eest viskas enim väravaid Serhii Orlovskyi, kelle nimele kogunes viis väravat. Aleksander Kesküla viskas neli väravat.

Sellenädalasele meistriliiga voorule panevad punkti HC Tallinn ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Meeskonnad lähevad silmitsi täna, 16. märtsil kell 19:00 Kalevi Spordihallis.