Närvesööv Balti liiga: Serviti teenis viigi, Mistra kaotas väravaga

Närvesööv mäng Põlvas päädis viigiga, väravas Serviti puurilukk Eston Varusk
Närvesööv mäng Põlvas päädis viigiga, väravas Serviti puurilukk Eston Varusk — FOTO: Laura Plakso/Baltic Handball League

Tänased Balti liiga matšid tõstsid pulssi ja sundisid fänne peast kinni võtma. Valitsevat Balti liiga meistrit ZRHK Tenax Dobelet võõrustanud Serviti teenis närvesöövas mängus 26:26 (16:9) viigi. Mistra pidas Leedu HC Dragunasega maha punkt-punktis kohtumise, mis päädis Eesti klubi napi 29:30 (16:16) kaotusega.

Kohtumise avavärav kuulus Dragunasele. Mistra eest vastas kiirelt Serhii Orlovskyi, kuid Leedu klubi viskas sama kiirelt veel ühe värava. 1:2 skoor püsis 3 minutit, misjärel viigistas skoori taas Orlovskyi. Järgmised Mistra ründed ei leidnud aga õnnelikku lõppu ning sedasi kindlustas vastane 2-väravalise edu. Martin Neruti ja Arno Vare väravad vähendasid Mistra kaotusseisu skoorile 4:5, mis kestis 2 minutit kuniks Andris Celminš 13. minutil seisuks 5:5 viskas. Ent jällegi lasi Mistra vastasel ette minna ning 17. minutil oli kaotus uuesti 2-väravaline numbritega 6:8. Pärast järjekordset viiki viis Orlovskyi 19. minutil meeskonna juhtima, millest jäi järele uus viik. Eesti klubi sai pisteliselt nautida üheväravalist edu, sest kassi-hiire mäng ei paistnud lõppevat. Nii lõppes ka esimene mängu pool seisuga 16:16.

Mängu teine pool algas 2 väravaga Dragunaselt, mis jäid vastuseta 35. minutini, mil skoori tegi Orlovskyi. See jäi 3 minutiks taas Mistra ainsaks väravaks. Leedu klubi haaras võimalusest kinni ning läks 39. minutil 3 väravaga juhtima, seisuks 21:18. 42. minutiks oli Mistra jällegi järele võtnud, kui seisu viigistas Orlovskyi. Punkt-punktis tagaajamine jätkus Dragunase juhtimisel. Mängu viimastel minutitel oli valitsemas viik, millest vormistas napi võidu Dragunas, kellelt tuli viimase sekundi värav. Nii kaotas Mistra seisuga 29:30.

Mistra suurim skooritegija oli Serhii Orlovskyi, kelle nimele kogunes 11 väravat. Resultatiivsuselt järgmine oli Vahur Oolup, kes viskas 4 väravat.

“Kaotuse põhjus oli kaitsedistsipliin. Meil oli kokkulepitud plaan, millest me kinni ei pidanud ja see saigi määravaks. Mäng oli meie käes, meil olid kõik võimalused. Oleks me vaid natukene sellest distsipliinist kinni pidanud,” lausus Mistra kapten ja väravavaht Mikola Naum. “Ma arvan, et iga mängija peab end ise mänguks ette valmistama. Kui eelhäälestus ei tule välja, siis selles peitubki probleem.”

Kodumeeskond Serviti rabeles realiseerimisprobleemide küüsis. Skooriga tegi otsa lahti Alfred Timmo, kuid seda alles 5. minutil. Samaaegselt oli valitseval Balti liiga meistril kirjas juba 3 väravat. 7. minuti eel vähendas Timmo vahemaa ühe värava peale, tuues Servitile 2. värava ning 9. minutiks oli seis viigis 3:3, kui 7-meetri karistusviske realiseeris Jürgen Rooba. Eston Varuski tõrje andis Servitile võimaluse juhtima minna, millest haaras kinni Stanislav Kholodiuk, kelle värav viis Põlva klubi esmakordselt juhtima. 16. mänguminutil suurendas Serviti oma edumaa 4-väravaliseks, kui Carl-Eric Uibo, Tõnis Kase ja Rooba väravad ning puuriluku Varuski tõrjed töötasid sujuvas kooskõlas. Serviti hoidis Tenaxi ligi 8 minutit skoorimast, kuid sellegipoolest oli õhkkond pingeline ning Serviti pidi 4-väravalise edu nimel korralikult võitlema. Põlva võistkonna jõud ei raugenud ninga iga Tenaxi värava peale visati mitu tükki tagasi. Esimese poolaja skooriks kujunes seega 16:9.

Teine poolaeg tõi endaga kaasa suured muutused mängupildis. Kui alguses jätkas Serviti oma 6-väravalise edumaa kindlustamist ning hoidis Tenaxit oma väravavõrgust kaugel, siis alates 44. minutist hakkas Läti klubi jõudsalt oma kaotust vähendama. Seisult 16:22 jõudis Tenax 51. minutil seisuni 21:22. Nõnda pidi end turvaliselt tundnud Serviti 7 minutit enne mängu lõppu vaatama otsa 23:23 viigile. Pingelistel hetkedel hoidsid Põlva meeskonda mängus Henri Sillaste väravad, visates seisuks 25:24. Värav Alfred Timmolt ning tõrje Eston Varuskilt viisid Serviti 59. minutil juhtima. Atmosfäär oli niivõrd tuline, et Serviti mängumees Stanislav Kholodiuk sai viimastel sekunditel punase kaardi ning Tenax teenis karistusviske, mis jäi otsustama mängu saatust. Läti klubi realiseeris ning lõpetas kohtumise 26:26 viigiga.

Serviti resultatiivseimad olid Jürgen Rooba 6 väravaga ja Alfred Timmo 5 väravaga. 4 värava peale jäid Hendrik Varul ja Henri Sillaste.

“Sportmängu võlu. Kui viimasel veerandil mänguks läks, siis meid kahjuks ei olnud enam. Lagunesime nii kaitses kui ka rünnakul ning andsime vastasele võimaluse. Tänu meile võttis Dobele maast leitud punkti. Palju eemaldamisi oli, mis segasid mängurütmi, kuid selle taha muidugi peita ei saa,” kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting. “Positiivne oli see, et domineerisime peaaegu tervet mängu.”

Homme vahetavad Eesti klubid vastaseid: Serviti võõrustab HC Dragunast ja Mistra Dobele Tenaxit.