Närvekõditavas mängus jäi peale Mistra

Viiel korral skoorinud Martin Nerut viskejoonel
Viiel korral skoorinud Martin Nerut viskejoonel — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Täna panid Eesti klubid järjekordsele Balti liiga nädalavahetusele punkti. Mistra võõrustas Läti klubi ZRHK Tenax Dobelet, keda võideti tulemiga 24:22 (12:10). Viljandi HC teenis Klaipeda Dragunase üle 27:24 (12:14) võidu ning Põlva Serviti läks õhtuses matšis vastamisi Vilniuse Šviesaga, keda võideti 28:27 (12:13).

Lainetav mäng, kus võitjaks tuli Mistra

Kohtumine Arukülas oli võitluse nime vääriline. Skoor avati alles teisel minutil, kui Māris Veršakovs ZRHK Dobele Tenaxi eest värava viskas. Seejärel virgus Mistra unest ja kogus enda nimele neli väravat järjest. Ent 13. mänguminutil oli kohtumine jälle viigis numbritega 6:6. Mõlemad pooled olid kimpus realiseerimisega, mistap oli ka 20. mänguminutil seisuks kõigest 7:7. Mistra vasak-sisemine Serhii Orlovskyi ja joonemängija Martin Johannson võtsid ohjad enda kätte ja upitasid Eesti klubi 9:7 ette. Mistra kaheväravaline eelis säilis esimese poolaja lõpuni, mistõttu mindi teisele mängupoolele vastu seisuga 12:10. Teine poolaeg kulges sama adrenaliinirohkelt: Mistra küll üritas vastasmeeskonda maha raputada, kuid 40. mänguminutiks oli Tenax juhtimas seisuga 16:15. Mistra mäng takerdus ja samal seisul püsiti kuus minutit kuni Tenax lisa teenis. Mistra 11-minutilise väravatepõua murdis Orlovskyi ja seisu viigistas väravavaht Armis Priskus. Uuesti asus Mistra kohtumist juhtima alles 52. minutil, kuid ka see oli kõikuv. Mistra võidu vormistasid ära Johannsoni ja Martin Neruti väravad ning matši tulemuseks sai 24:22.

Mistra väravaküttide väravad jaotusid ühtlaselt: Serhii Orlovskyi sai kirja kuus väravat ning Martin Nerut ja Martin Johannson viis väravat.

“Kuna tõesti võit tuli, siis kindlasti hindan sooritust heaks. Kohti, mida annab parandada, on rohkem kui küll ja loodetavasti peagi meie mäng tasakaalustub rohkem,” sõnas Johannson. “Sooritus lainetab liialt üles-alla ikka. Kohati näitame suurepärast mängu ja kohati täiesti katastrofaalset,” jätkas ta. “Esile tõstaks sellest nädalavahetusest kindlasti laupäevase teise poolaja, kus juba “tundub, et läinud” mängust tulime tagasi ja keerasime seisu enda kasuks. Täielik karakterivõit puhtalt salgamatu võitluse ja vaimu pealt. Pluss muidugi Armis [Priskus – toim], kelle selja taga tundus värav imeväike.”

Viljandi HC alistas eile Mistrale kaotanud Klaipeda Dragunast seisuga 27:24 (12:14). Põlva Serviti kohtub päeva viimases matšis Leedu klubi VHC Šviesaga, kes alistas eile viimase sekundi viskest ASK Zemessardze/LSPA meeskonna.

Eesti klubide Balti liiga kohtumised sel nädalavahetusel

07.10.

16:00 Viljandi spordihoone Viljandi HC – Dobele Tenax (Läti) 25:24

17:00 Aruküla spordihoone Mistra – Klaipeda Dragunas (Leedu) 29:27

17:00 Mesikäpa hall Põlva Serviti – Kaunase Granitas (Leedu) 33:31

08.10.

12:00 Viljandi spordihoone Viljandi HC – Klaipeda Dragunas (Leedu) 27:24

14:00 Aruküla spordihoone Mistra – Dobele Tenax (Läti) 24:22

16:00 Mesikäpa hall Põlva Serviti – VHC Šviesa (Leedu) 28:27