Naiste meistrivõistluste pronksmedali võitis HC Tabasalu/Audentes

HC Tabasalu/Audentes võitis Eesti naiste meistrivõistluste pronksmedali
HC Tabasalu/Audentes võitis Eesti naiste meistrivõistluste pronksmedali — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Täna selgus Tabasalu spordihoones Eesti naiste käsipallimeistrivõistluste pronksmedali saatus, kui teistkordselt läksid vastamisi kohalik Audentes ja SK Tapa/Tapa valla SK.

Kahe mängu kokkuvõttes otsustatava seeria esimene mäng oli Lääne-Virumaal lõppenud tänaste võõrustajate 27:25 võiduga. 2023. aasta Eesti meistrivõistlused käsipallis on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Täna pronksi teeninud sportlased said EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid, kirjutab handball.ee.

Medalimängule kohaselt oli algus väga närviline, kuid Audentes suutis lärmaka kodupubliku ees pisut paremini alustada ning poolaja keskpaigaks juhiti Laura Kärneri värava järel 9:6. Seejärel suutis SK Tapa Marjette Maie Müntseri tabamuste toel kolm vastuseta väravat visata ning tõi tabloole taas viigiseisu. Poolaja lõpp kulges tasavägiselt ning kordamööda skoorides. Enne garderoobi minekut tegi Keili Kadak SK Tapa poolelt vaadates seisuks 14:15.

Teist poolaega alustas energilisemalt koduvõistkond, kes läks Kerli Jõksi kahe järjestikuse värava järel 37. minutiks 20:16 ette. Tabasalu tugevdas kaitset ning endale omaseks saanud kiirrünnakute abil suudeti eduseisu veelgi kasvatada ja kümme minutit enne poolaja lõppu juhiti juba 28:21. Sellest SK Tapa enam taastuda ei suutnud ning HC Tabasalu/Audentes võitis Eesti meistrivõistluste pronksmedalid tulemusega 37:26 ning kahe matši kokkuvõttes 64:51.

SK Tapa poolt viskasid Marjette Maie Müntser ja Karina Kuul vastavalt kaheksa ja seitse väravat. HC Tabasalu resultatiivseimad olid Kerli Jõks ja Laura Kärner 8 ning Simona Koppel seitsme tabamusega. Naiste Eesti käsipalli meistrivõistlustel jääb veel selgitada kuldmedali saatus, kui kolmapäevases finaalis lähevad teistkordselt vastamisi Reval-Sport/Mella ning Aruküla/Mistra. Kahe mängu kokkuvõttes selguva seeria esimeses matšis võitis Mistra 24:23, nii et algpunkt ka sellele mängule on väga põnev.

Naiste meistrivõistluste kohamängude ajakava:
Kahe mängu kokkuvõttes otsustatud pronksiseeria:
HC Tabasalu/Audentes vs SK Tapa/Tapa valla SK 64:51 (27:25)

Finaalmängud
12.05.2023 19:00 Aruküla kooli spordisaal Aruküla/Mistra vs Reval-Sport/Mella 24:23
17.05.2023 19:00 Kristiine Sport Reval-Sport/Mella vs Aruküla/Mistra