Reklaam sulgub sekundi pärast

Naiste käsipallikoondis koguneb treeninglaagrisse

Eesti naiste käsipallikoondis
Eesti naiste käsipallikoondis — FOTO: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit

Viimati novembri alguses Soomega sõpruskohtumise pidanud Eesti naiste käsipallikoondis koguneb sel nädalavahetus Tabasalu spordihoones. Eestis mängivate pallurite osavõtul toimuvas laagris keskendutakse eelmisest mängust kaasavõetud kogemuste põhjal väikeste puuduste elimineerimisele ning oma tugevuste lihvimisele, kirjutab handball.ee.

Kuna jaanuari alguses peavad oma klubidega välismaal juba olema liitunud meie välismängijad Alina Molkova ning Polina Gorbatsjova, siis nemad seekordses laagris ei osale. "Kuna meie leegionärid sel korral ei osale, siis on hea võimalus teistel natukene pead tõsta ning end heast küljest näidata. Kuigi raskusi on meil endiselt just väravavahtide osakonnas, siis hea meel on tõdeda, et teatud mahus aitab meid oma kogemustega selles laagris taas joonemängija Janeli Patrail," alustas peatreener Taavi Tibar laagri koosseisule peale vaatamisega.

"Soome mängust saime palju õppida ning sel korral keskendume just eriti sealt saadule. Aga eks ikka suurim probleem on meil selliste kõval tasemel rahvusvaheliste kohtumise puudumine, mille kallal teeme just hetkel kõvasti tööd, et hiljemalt kevadeks saaks seda muret natukene kergendatud. Kuna koondises on koos ikkagi Eesti hetkel parimad naised, siis keskendume seekord ehk pisut rohkem just omavahel mängimisele ning loodame vähemalt ajutiselt sellega mängunälga leevendada," jätkas kaks aastat tagasi koondise lootsiks asunud Tibar.

"Kõik sammud, mis me teeme peavad hetkel vaatama kindlalt tulevikku. Koondise taas ellu äratamine ei ole lühikene protsess ning loodetavasti läbi tulevaste ametlike kohtumiste suudame vähemalt järgmise põlvkonna noormängijatele anda selle sihi, et ka naiste käsipallis on kuhugi pürgida. Naiste koondis peaks olema võimalus praegustele palluritele end näidata ning eeskujuks uuele generatsioonile," lõpetas Tibar.

Eesti naiste käsipallikoondis treeninglaagriks:

Diana Laossaar, Anastassia Volkova, Anastassia Bušina, Inga Bušina, Jekaterina Rekand, Valeria Sohhina (kõik Reval-Sport/Mella) Maarja Treiman, Eliisabet Põldver, Janeli Laasik (kõik Aruküla/Mistra) Kerli Jõks, Gertu Jõhvikas, Laura Kärner, Simona Koppel, Johanna Kalgan, Kadri Liisi Toots, Elle-Liis Liivas (kõik HC Tabasalu/Audentes) Marjette-Maie Müntser, Karina Kuul, Mia-Marii Tedrekull (kõik SK Tapa)

Peatreener: Taavi Tibar Treenerid: Merit Moro ja Ella Kungurtseva Mänedžer: Sten Toomla