Naiste karikavõistlustel selgusid medalivõitjad karistusvisetega

Eesti naiste karikavõistlused kulmineerusid eile kohamängudega Tapa Spordihoones. Esmalt kohtusid pronksimängus HC Tabasalu/Audentes - SK Tapa/Tapa valla SK ning finaalis astusid vastamisi Aruküla/Mistra - Reval-Sport/Mella.

Pildil: Aruküla/Mistra kordas eelmise hooaja karikavõitu (Foto: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)

Mõlemas mängus nägime tõelisi trillereid, kui võistkondade vahele jäid ainult karistusvisked, kirjutab handball.ee.

Aruküla/Mistra tuli teist aastat järjest Eesti naiste karikavõitjaks

Karikavõistluste finaalis kohtusid samad naiskonnad, kui eelmisel hooajal. Kui möödunud aastal jäi ühe väravaga peale Aruküla/Mistra, siis täna alustati taas finaalile kohaselt väga tasavägiselt. Poolaja keskpaigaks oli Anastasija Bušina värava järel seis alles 5:4 Mella kasuks. Kordamööda skoorides ka jätkati ning 23. minutil tõi Aruküla poolelt Maarja Treiman tabloole viiginumbrid 9:9. Esimese perioodi lõpp jätkus samas tempos ja Marianna Kireeva värav enne garderoobi minekut tegi seisuks 14:14.

Teise poolaja alguses suutis Reval-Sport Darja Belokurova tõrjete abil 40. minutiks 20:16 ette rebida. Kaksteist minutit hiljem tõi Treimani 11. värav Aruküla siiski taas ühe punkti kaugusele ning finaali otsustamine jäi siiski viimasteks hetkedeks. 57. minutil viskas Mistra Anete Vare tabloole viiginumbrid 26:26. Siis olid mõlemad võistkonnad pikalt skoorimata ja lõpusireeni kõlades püsis seis muutumatuna ning võistkonnad astusid karistusvisetega tiitlivõitjat selgitama.

Diana Laosaar eksis Mella poolelt kohe esimese viskega, järgmised kolm viskajat realiseerisid, kuid siis eksis Aruküla poolt Aleksandra-Jennifer Mednikova ja seis oli taas võrdne. Uuel ringil eksisid mõlemad võistkonnad kolmel korral ja kui visatud oli juba 20 viset, siis ei olnud veel paremat selgunud. Lõpuks eksisid ühel korral Mella naised ning Mistra poolelt realiseeris viske Karmen Vaiksaar ja Aruküla sai tulemusega 33:32 karikavõitu tähistama hakata. Aruküla resultatiivseim oli Maarja Treiman 13 väravaga, Mella poolelt tabas Anastasija Bušina 12 korral.

Pronksikohtumise saatus otsustati karistusvisetega

Eelmisel hooajal oli HC Tabasalu just karikavõistlustel oma klubi ajaloo esimese medali täiskasvanute tasemel võtnud. Tänagi alustati kodus mängiva SK Tapa vastu hästi ning vaatamata kodupubliku marulisele toetusele jäid võõrustajad 10. minutiks 3:6 taha. Pronksimängus väga resultatiivselt mänginud Marjette-Maie Müntser viskas lääne-virulaste kolm esimest väravat, kuid Audentese naised hoidsid poolaja lõpuni mõneväravalist edu. Teise perioodi algus jätkus samas tempos, kus igale Tapa tabamusele oli külalistel vastus olemas.

SK Tapa naiskonna eestvedaja Müntser tõi siiski 54. minutil taas tabloole 24:24 viiginumbrid ja taas alustati sisuliselt nullist. Kaks minutit enne lõppu aga sai Tabasalu taas kahega peale, kuid Marie-Johanna Kippari ja Müntseri väravad tegid seisuks siiski taas 27:27 ja kuna Audentes enam skoorida ei suutnud, otsustati pronksi saatus sarnaselt finaalile karistusvisetega. Mõlemal võistkonnal oli kasutada viis seitsme meetri viset ja tiimide esimesed kolm naist realiseerisid eksimatult. Siis aga oli kord HC Tabasalu Simona Koppeli käes, kes küll viske Tapa väravavahi selja taha saatis, kuid enne oli kohtunik fikseerinud joonele astumise. Kuna kõik teised viskajad said värava kirja, siis see saigi otsustavaks ning Tapa võis seisuga 32:31 kodupubliku ees karikavõistluste pronksivõitu tähistama hakata.

SK Tapa poolelt oli eile resultatiivseim Müntser, kes viskas lõpuks lausa pooled, 16, oma tiimi väravatest, teda toetanud Karina Kuul sai kirja kuus tabamust. HC Tabasalu eest viskas Gertu Jõhvikas kaheksa ja Simona Koppel kuus kolli.

Naiste karikavõistluste otsustavad kohtumised:

17.00 pronksimäng HC Tabasalu/Audentes vs SK Tapa/Tapa valla SK 31:32 (14:12; 27:27)
19.15 finaalmäng Aruküla/Mistra vs Reval-Sport/Mella 33:32 (14:14; 26:26)