Reklaam sulgub sekundi pärast

Nädalavahetusel selguvad Raasikul Eesti karikavõitjad

Põlva Serviti ja Viljandi HC peavad sel nädalal mitu tähtsat kohtumist
Põlva Serviti ja Viljandi HC peavad sel nädalal mitu tähtsat kohtumist — FOTO: Merlin Raudkett/Eesti Käsipalliliit

Sel nädalal jõuavad haripunkti selle aasta Eesti karikavõistlused käsipallis, kui Raasikul selgitatakse, kes karika pea kohale tõstavad. Tiitlit lähevad kaitsma naiste poolel Aruküla/Mistra ning meestest Viljandi HC. Lisaks spordile on turniiri käigus suur meelelahutusprogramm ning publikule pakutakse korralik käsipallietendus.

Naiste finaalis näeme eelmise aasta kordusetendust

Naiste karikavõistlustel osales sel aastal kolm tiimi, kellest KPK Mella/Tallinna Spordikool ja Aruküla/Mistra selgitavad laupäeval parima. Eelmisel hooajal samas faasis jäid pärast pingelist kohtumist ja karistusviskeid peale just seekordsed võõrustajad. Sel aastal on naiskonnad omavahel kohtunud kahel korral ning võrdsetes matšides võttis võidu Mella.

“Kuna meil oli kerge kartus, et me sel hooajal karikafinaali ei pääsegi, oleme väga õnnelikud, et oleme nii kaugele pääsenud. Nüüd on vaja tõestada, et oleme seda kohta väärt. Eelmise nädalavahetuse Balti mere liiga oli meile heaks ettevalmistuseks selleks laupäevaks. Positiivne on, et saame kohtumise pidada Raasikul ja koos meestega ning ootame saali suurt publikut. Loodetavasti suudame taas karika pea peale tõsta,” alustas Mistra mängujuht Merili Heinla.

“Oleme nüüd mitmed finaalid Mistraga pidanud ja igakord on vastased erinevat käsipalli mänginud ning kohtumised on väga põnevad olnud. Oleme teinud kõvasti tööd, et varasemaid vigu parandada. Loodame, et suudame suurele käsipallipublikule näidata ilusat naiskondlikku mängu. Mis kõige tähtsam, peame hetke nautima ning küll siis ka tulemus järgneb,” jätkas Mella pallur Diana Laossaar.

Meeste esimeses poolfinaalis kohtuvad SK Tapa ja Mistra

Eelmisel aastal karikavõistluste poolfinaalis Põlva Servitit üllatanud SK Tapa tagas sellega endale automaatse koha finaalturniiril. Mistra alistas esimeses ringis kahe mängu kokkuvõttes HC Tallinna. Meeskondade omavahelised kohtumised meistriliigas on sel hooajal kahel korral lõppenud Mistra võiduga.

“Karikas on kindlasti meie jaoks väga tähtis, see on ju võimalus reaalselt midagi üles korjata. Kuna Ilja Kosmirak ja Marten Saar on nüüd platsile naasnud, siis annab see meile ühe käigu juurde ning peaksime selle võrra kobedamad olema. Kui suudame oma mängu üles leida, siis ega kellelgi meiega lihtne ei saa olema,” kommenteeris SK Tapa peatreener Elmu Koppelmann.

“Eks meil on olnud pikk mängupaus ning suure tõenäosusega võime esimese kohtumise alguses veel veidike rabedad olla. Kui vaadata selle aasta tulemusi, siis Tapa tundub meile parem vastane, kui teised finaalturniiiril osalejad. Aga eks me oleme siin nendegagi korralikult maadelnud ja midagi kerget kindlasti ees ootama ei ole,” lisas Mistra loots Jüri Lepp.

Teises meeste poolfinaalis astuvad platsile viimaste aastate tiitlivõitjad

Valitsev karikavõitja Viljandi HC, kes tagas endale eelmise aasta tiitliga koha finaalturniiril läheb poolfinaalis vastamisi valitseva meistri, Põlva Servitiga. Meeskonnad on viimastel aastatel nii mõneski meie riigi tähtsaimas matšis omavahel kokku läinud. Sel hooajal on ametlikes mängudes punktid omavahel jaotatud, kui üks võit läks Põlvasse ning teine Viljandisse.

“Eks siis laupäeval selgub, kui suur oli Serviti eelis, et nad said kolmapäeval ühe mängu ette teha. Kindlus tuleb ju ikka võistlemisest ning meil on paus juba pikaks veninud. Karikas on kõik ühest päevast kinni. Tuleb maksimaalse keskendumisega peale minna ning alles platsil saame teada, kellel satub parem minek olema,” sõnas Viljandi HC juhendaja Marko Koks.

“Meediat lugedes olen aru saanud, et mõnele treenerile on karikas väga suur ja tähtis asi. Ise võtan asja pigem stoilise rahuga. Eks neid esikohti on auhinnakapis juba omajagu. Viljandiga on sel hooajal kaks väga eriilmelist mängu olnud. Usun, et meie oleme täielikult valmis, mängijad on tagasi rivis ning asjad on sujunud. Teame, et meid ootab ees raske lahing, kus võib mõlemal poolel palju jõudu kuluda. See omakorda tähendab, et meie paarist väljujal ei pruugi pühapäevaks liiga palju püssirohtu enam jätkuda,” lõpetas Serviti peatreener Kalmer Musting.

2023 Eesti karikavõistluste finaalturniir käsipallis
Raasiku Spordihoone

Laupäev 09. detsember 2023
12:30 tütarlaste B vanuseklassi Eesti karikavõistluste autasustamine
13:30 naiste finaalmäng KPK Mella/Tallinna Spordikool – Aruküla/Mistra
14:45 naiste autasustamine I-III koht
16:00 meeste esimene poolfinaalmäng SK Tapa – Mistra
18:15 meeste teine poolfinaalmäng Viljandi HC – Põlva Serviti

Pühapäev 10. detsember 2023
12:00 meeste pronksimäng
13:45 meeste III koht autasustamine
15:00 meeste finaalmäng
16:30 meeste I -II koht autasustamine