Mistra võttis naiste meistriliigas esimesed punktid

Jennifer Mednikova (palliga) seitse väravat aitasid Mistra esimeste punktideni
Jennifer Mednikova (palliga) seitse väravat aitasid Mistra esimeste punktideni — FOTO: Marie Johanna Kippar

Eile peeti Eesti naiste käsipallimeistrivõistlustel üks kohtumine, kui SK Tapa/Tapa valla SK võõrustas Aruküla/Mistrat. Mõlemad naiskonnad tunnistasid esimeses voorus Mella paremust ning jahtisid nüüd oma esimesi punkte.

Mistra oli mänguks paremini valmis ning kohe algusest võeti ohjad oma kätte. Jennifer Mednikova viis külalised 11. minutil 7:3 ette. Kogenud Janeli Laasiku kaitsetöö ja Karmen Vaiksaare tabamustega rünnakupoolel hoidsid harjumaalased eduseisu. Kuigi vahe läks ka vahepeal suuremaks, siis suutis Marjette Maie Müntser oma viimaste sekundite väravaga tuua Tapa poolt vaadates poolajaks tabloole seisu 11:15.

Teise poolaja alguses jätkas Mistra domineerimist ning 44. minutiks suurendasid Kim-Ly Hoangi kaks järjestikust väravat nende eduseisu juba 23:16 peale. Mängu lõpp enam suuri muutusi ei toonud ning külalised vormistasid lõpuks kindla 28:21 võidu ning võtsid kaks punkti koju kaasa.

Tapa resultatiivseim oli eile Müntser kuue tabamusega. “Me ei saanud end täna alguses üldse käima. Kaitses tekkis meil palju auke ja kuigi alguses vedas ja vastased ei realiseerunud olukordi ära, siis hiljem sai see meile saatuslikuks. Täna läks nii, kuid järgmine kord esineme kindlasti paremini ning võtame punktid omale,” olid Tapa väravavahi Kadri-Liis Tootsi esimesed emotsioonid pärast mängu.

Mistra poolelt skoorisid Vaiksaar kaheksal ja Mednikova seitsmel korral. “Meie poolt täna väga hea esitus. Koostöö sujus ideaalselt. Täna ei olnud platsil indiviide vaid kõik võitlesid ühtse naiskonnana ja selle najalt on hea võidupunktidega kodupoole sõita,” jätkas Mistra puurilukk, Nora Randmäe.

Naiste meistriliigas osaleb sel hooajal kolm võistkonda, kes mängivad omavahel kaks korda läbi. Hetkel on Mella siis liider täiseduga kahest kohtumisest, neile järgneb Mistra ühe võiduga ning Tapa on nulli peal. Põhiturniiri kaks parimat selgitavad mai kuus toimuvates finaalides Eesti meistri.