Mistra võitis Vilniuse võistkonda ühe väravaga

Serhii Orlovskyi
Serhii Orlovskyi — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Täna võõrustas Mistra Balti liiga põhiturniiri eelviimases mängus Vilniuse VHC Šviesat. Pingelisest kohtumisest väljus võitjana Mistra, kes alistas vastase tulemusega 33:32 (14:17).

Mistra vormistas võidu viimasel minutil

Skoori avas Mistra Urmas Rõuk, ent Arukülas startis paremini külalisvõistkond, kes läks 5. minutiks 3:2 juhtima. Vahepeal 2-väravalisse kaotusseisu langenud Mistra jõudis 10. minutil peaaegu järele, kui Rauno Kopli seisuks 5:6 tegi, ent seejärel suurendas Šviesa jälle vahemaad. 15. minutil oli skooriks 9:6 külalisvõistkonnale. Mistra tõid 17. minutil 10:10 viigiseisuni Urmas Rõuk, Kaspar Lees, Martin Johannson ja Martin Nerut. Siis kordus taas sama stsenaarium, kus Šviesa suutis järjekordselt 3 väravaga ette minna ja Mistra tegi spurdi ning jõudis ühe värava kaugusele viigist. Siiski kaotas Mistra esimese poolaja seisuga 14:17.

Teisel poolajal 40. minuti eel hakkas Mistra järk-järgult vahemaad tasa tegema. Viigistav värav tuli 44. minutil Carl-Eric Uibolt. Seisuks oli 22:22. 48. minutil viis väravavaht Armis Priskus Mistra 26:25 ette, misjärel juhtis Mistra kohtumist 52. minutini. Samal minutil teenis Martin Nerut punase kaardi ja Eesti klubi jäi vähemusse. Seis oli kõikuv ja vastane kippus ühe väravaga juhtima. Mistra tegi võimsa tagasituleku viimasel minutil: Uibo viskas Mistra 33. värava ning väravavaht Priskus sooritas 7-meetri karistusviske tõrje. Meeskond alistas Šviesa tulemusega 33:32.

Mistra resultatiivseimad mängijad olid Arno Vare, Martin Johannson ja Martin Nerut 5 väravaga. 4 väravat viskas Carl-Eric Uibo.

“Nagu tavaks saanud, siis oleme ikka ise oma suurim vaenlane. Lihtsad eksimused palliga ning vastane jooksis kiirrünnakuid. Samuti olime hädas visete realiseerimise ning kaitse-väravavahi koostööga kaugvisetel,” lausus Johannson. “Kohati mängisime jällegi suurepäraselt. Dünaamiliselt ja tempokalt. Õnneks lõikas vastane veidi näppu ülekaalu mängimisega. Hakkasime kaitset paika saama ja kuus-kuue vastu oli neil keeruline. Kindlasti oleks soovinud veenvamat võitu, aga on nagu on ning oleme väga rahul, sest hea meeskond võidab ka kehvasti mängides ja 2 tähtsat punkti on tabelis kirjas. Nüüd täna õhtul proovime võimalikult hästi puhata, sest homme on uus lahing.”

Homme ootab võistkonda ees viimane põhiturniiri kohtumine, mis on samuti kodumäng. Vastaseks on Kaunase Granitas-Karys.