Mistra võitis, kuid Kehra üllatas

Südi Kehra pakkus Mistrale tõelise heitluse, viskel üleplatsimees Kristofer Liedemann — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Eile leidis aset järjekordne meeste meistriliiga kohtumine, kui vastamisi läksid võõrustaja Mistra ja külaline HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Tasavägine matš kaldus siiski soosiku Mistra kasuks, kes võitis skooriga 29:25 (18:13).

Dünaamiline kohtumine. Liedemann: näitasime võitlusvaimu ja sisu

Kehrat hakkas kohtumise algusest saati vedama Kristofer Liedemann, kes viskas esimese 10 minutiga juba 4 väravat. Mistra veduriks oli Andris Celminš, keda toetasid Urmas Rõuk, Anton Barouski ja Serhii Orlovskyi, viies kodumeeskonna 12. minutiks 9:6 juhtima. Mõlemad võistkonnad eksisid mitmeid kordi rünnakutel, mistõttu püsis mäng mitu minutit seisul 11:8. Vaikuse lõpetas Liedemann, kes tõi Kehrale 20. minuti eel 9. värava. Paar minutit hiljem vastas talle Andris Celminš, visates seisuks 12:9. Veel 25. minutil oli vahemaa kolmeväravaline seisuga 14:11 Mistrale, ent siis tegid Orlovskyi ja Martin Nerut tõelise spurdi, lõpetades esimese poolaja skooriga 18:13.

Teisel poolajal hakkas Mistra liidripositsioon üha kindlamalt paika loksuma: kui 35. minutil oli nende edumaa veel napp seisuga 19:16, siis 4 minutit hiljem oli see kasvanud 6-väravaliseks numbritega 22:16. Kehral oli aga teine plaan: 45. minuti eel leidis külalisvõistkond rütmi nii ründel kui kaitses ning vähendas esialgu vahemaa 3 värava peale, kui skoorisid Liedemann, Alvar Soikka ja Martin Lepik. 47. minutil kärpis Kehra kaotusseisu veelgi minimaalsemaks Rasmus Eensaar. Mistra juhtis nüüd vaid 2 väravaga, skooriks 24:22. Tõeliselt põnev moment saabus minut hiljem, kui Liedemanni realiseeritud 7-meetri karistusvise vähendas vahe ühe peale. Minut hiljem oli Sigmar Seermann see, kes seisu viigistas. Kuid Mistra päästis täielikust paanikast Celminši värav, mis äratas meeskonna üles. Nõnda viskas võistkond vajalikud väravad ja vahemaa kasvas taas 4 värava peale. Numbritega 29:25 võttis Mistra võidu endale.

Võitjate resultatiivseim oli Andris Celminš 9 väravaga. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper suurim väravaviskaja oli Kristofer Liedemann 11 väravaga.

“Tänane mäng tekitab kahetisi tundeid. Ühelt poolt võitlesime kaitses kõvasti ja selle pealt tegime ka teisel poolajal vahe tasa, teisalt aga jättis rünnakutegevus mõneti soovida. Just viimasel ajal on meie realiseerimine olnud madalakvaliteediline,” lausus Liedemann. “Üldiselt võib mänguga rahule jääda, näitasime võitlusvaimu ja sisu. Kui parandada visete kvaliteeti ja keerata mängu lõpud enda kasuks, siis on tulevik helge!”

Järgmisena astuvad meistriliigas üles kogenud Serviti ja noor HC Viimsi/Alexela, kelle esimene omavaheline kohtumine toimub 9. oktoobril.

Meistriliiga esimesed mängud
08.09. 14:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra (18:24) | ka Balti liiga arvestuses
11.09. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti (19:40)
27.09. 19:00 Raasiku Spordihoone Mistra – Põlva Serviti (30:36) | ka Balti liiga arvestuses
02.10. 19:00 Kalevi Spordihall Mistra – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (29:25)
09.10. 19:00 Mesikäpa hall Põlva Serviti – HC Viimsi/Alexela
16.10. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – HC Viimsi/Alexela