Mistra tagas endale koha Balti liiga veerandfinaalis

Mistra saagiks jäi Balti liiga nädalavahetuselt kaks võitu
Mistra saagiks jäi Balti liiga nädalavahetuselt kaks võitu — FOTO: Arvi Sirm

Eile pidasid Mistra ja Viljandi HC oma viimased mängud Balti liiga põhiturniiril. Üleeile võidud kirja saanud eestlased läksid eile vastamisi Leedu klubidega Granitas ja VHC Šviesa. Tabeliseis püsis endiselt põnev ning kohtumiste kaal oli mõlema tiimi jaoks väga suur. Sel hooajal pääsevad põhiturniiri kaks esimest otse poolfinaali ning järgmised neli mängivad kahe koha eest finaalturniiril.

Mistra alistas eile VHC Šviesa põnevas lõpuvõitluses, kus kohtumise saatus otsustati alles viimase sekundi karistusviske järel, mille võõrustajate väravavaht Armis Priskus tõrjuda suutis. Kuigi kindlat poolfinaali kohta siiski Mistra jaoks enam saavutada ei olnud, siis tuli võimalikult hea veerandfinaal koha jaoks siiski punktid koju jätta.

Mängu alguses võttis Mistra ohjad enda kätte ning põhiliselt tugeva kaitse ning Armis Priskuse tõrjete abil väravas joosti kiirrünnakute toel end esimese perioodi keskpaigaks 7:4 eduseisu. Kuigi võõrustajad tegid omajagu tehnilisi eksimusi ning eksisid visetel, siis võeti Volodymyr Shcherbani nelja hilise värava toel siiski garderoobi kaasa 16:12 edu.

“Võrreldes oma eelmise klubiga on Mistra palju kogenum ning tugevam meeskond. Siiani on olnud väga huvitav õppida ja treenida uues keskkonnas. Mul võtab veel natukene aega, et uude keskkonda täielikult sulanduda ning olla osa masinavärgist, mitte individuaalne mutter,” alustas mõned nädalad tagasi HC Tallinnast Mistrasse siirdunud Volodymyr Shcherban.

“Sel hooajal on meil Balti liigas võimalik kõiki võita. Loodan, et ka mu enda panus läheb mängult-mängule suuremaks ning saan võistkonnale rohkem kasuks olla. Nüüd ootab meid ees Dragunas, kes on suhteliselt noor meeskond ning loodetavasti suudame selle enda kasuks pöörata ja finaalturniirile edeneda,” lõpetas täna neljal korral skoorinud mängumees.

Kuna Viljandi HC suutis oma mängu võita ja Dragunas alistas LSPA, siis on Põlva Servitil, kelle viimane mäng toimub järgmisel laupäeval, võimalus kinkida edu korral mulkidele otsepääs finaalturniirile. See tähendab, et 23. ja 30. märtsil toimuvates veerandfinaalides läheb Mistra vastamisi HC Dragunasega, keda sel hooajal kahel korral alistatud on. Balti liiga finaalturniir peetakse põhiturniiri esimese kahe ning veerandfinaalide võitjate vahel 13. ja 14. aprillil.