Mistra sai Tapa üle napi võidu

Marcus Rättel, kes saatis palli 14-l korral Mistra väravasse
Marcus Rättel, kes saatis palli 14-l korral Mistra väravasse — FOTO: Marie-Johanna Kippar

Neljapäeval, 8. septembril oli Eesti meeste meistriliiga tunnistajaks pinevale matšile, kui vastamisi läksid Mistra ja SK Tapa. Algul kindlalt esinenud Mistra pandi võõrustajameeskonna poolt proovile ning nõnda lõppes kohtumine skooriga 27:26 (16:14) Mistrale.

Äärmiselt põnevas heitluses jäi peale Mistra

Kohtumine oli tasavägine ning noor SK Tapa ei andnud kergesti alla, vaid püsis usinalt Mistra kannul. 14. mänguminutil seisid tablool numbrid 4:2 Mistra kasuks. Kui muidu püsis vahemaa kahe-kolme värava peal, siis 20. minutil läks Mistra Rauno Kopli väravast 11:7 juhtima. Veel enne esimese poolaja lõppu sattus Marcus Rättel väravalainele ning tasandas Tapa kaotusseisu kahe värava peale. Nii mindi puhkepausile seisult 16:14 Mistrale. Teise poolaja teiseks minutiks valitses viik, kui Marten Saar ja Endrik Jaanis kodumeeskonna järele aitasid. Seejärel haaras Tapa ise liidrirolli. Mistrat abistas ka sel hooajal rohelises võistlussärgis palliv Kaspar Lees, kes sai käe valgeks 37. minutil, ent Tapa püsis ühe-kahe värava kaugusel. 10 minuti pärast oli see aga läbi. Kuigi 58. minutil teenis Mistra mängija Kopli veel punase kaardi, jõudis Tapa lähedale vaid viigile, sest viimastel sekunditel sahistas Tapa väravavõrku veel Serhii Orlovskyi.
Resultatiivseimaks Tapa mängijaks osutus Marcus Rättel 14-ne väravaga. Mistra eest viskas 11 väravat Serhii Orlovskyi.

“Meeskonna sooritusega võib üldpildis rahul olla. Kōik pingutasid ja tahtmine ja soov oli suur. Kuna meil on väga noor meeskond, siis sellised kaotused jäävad kindlasti meelde,” kommenteeris Rättel. “Ma usun, et see mäng näitas meile, et me oleme suutelised mängima paberi peal endast tugevamate vastastega peaaegu lõpuni. Ja siit saab ainult paremaks minna.”

Meeste meistriliiga esimese vooru viimane mäng:
09.09 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper