Mistra naiskond startis Balti mere liigas võiduga

Mistra number 21 Karmen Vaiksaar viskel
Mistra number 21 Karmen Vaiksaar viskel — FOTO: Joonas Kuuskla/Baltic Sea League

Täna sai Raasikul alguse Balti mere liiga. Kodunaiskond Mistra läks esimeses mängus vastamisi REIR/Dobelega, kellest oldi paremad skooriga 33:32 (14:15).

Mäng kui Ameerika mäed

Kohtumine oli tasavägine. Esimese poolaja algul suutis Mistra naiskond mängukäiku mõnevõrra rohkem dikteerida. 7. mänguminutiks juhtis Eesti klubi 6:3, kui Merili Heinla viske realiseeris. Minut hiljem pärast vastase ebaõnnestunud rünnakut viskas Annabel Aavik Mistra 7. värava. 14. minutil, mil skooris Anete Vare, juhtis Mistra veel 3 väravaga, ent seejärel hakkas Dobele klubi vahemaad tasa tegema. Nõnda oli 17. minutiks seis 9:9. Kuni 23. minutini oli seis viigis või oli Eesti naiskond ühe väravaga taga. Karmen Vaiksaare värav viis koduvõistkonna jälle juhtima ja paar minutit hiljem oli seisuks 14:11, kui värava viskas Laura Kärner, kes küll muidu pallib SK Tapa naiskonna ridades, kuid hetkel tugevdab Mistra võistkonda Balti mere liigas. Pärast seda jäi Mistra realiseerimisega hätta ja Dobele ronis järele. 29. minuti viimastel sekunditel läkski vastane 15:14 juhtima.
Teise poolaja esimesel poolel nägi Mistra naiskond vaeva, et kaotusest välja tulla. 40. minuti eel see moment siiski saabus, kui Vaiksaar 7-meetri karistusviske realiseeris ja seisuks 22:22 viskas. Vähem kui minut hiljem viis Jennifer Mednikova võistkonna üle pika aja taas juhtima, kuid Mistra üheväravaline ülekaal oli heitlik. Mängu 50. minutiks oli skoor viigis numbritega 27:27. 5 minutit hiljem kasvatas Aavik eduseisu 3 värava peale, kuid 2 minutit hiljem oli vahemaa vaid üheväravaline. 59. minuti keskpaigas oli seis viigis 32:32. Päästva värava autoriks oli Merili Heinla, kes 20 sekundit hiljem Mistra 33:32 ette viis. Lõppskooriks jäigi 33:32.
Mistra naiskonna resultatiivseimad mängijad olid Karmen Vaiksaar 8 väravaga, Anete Vare ja Jennifer Mednikova 6 väravaga. Mistra parimaks mängijaks valiti Jennifer Mednikova.
REIR/Dobele resultatiivseimad mängijad olid Linda Kaņepe 9 väravaga ja Elīza Bilkšte 8 väravaga.

“Söödud polnud kõige paremad ja kaitse ei suhelnud omavahel,” kommenteeris Dobele mängu väravavaht Laura Hansone, kes valiti oma naiskonna parimaks.

“Tiimitöö ja kiirus olid meie eduvõtmeteks. Järgnevates mängudes tuleb meil vähem palli pudistada ja rohkem rääkida,” rääkis Mednikova.