Mistra naiskond pidi Balti mere liigas leedukate paremust tunnistama

Maarja Treiman (nr 22) ja Karmen Vaiksaar(palliga) skoorisid küll kahepeale 34st viskest 20 väravat, kuid leedulaste vastu sellest ei piisanud — FOTO: Arvi Sirm/Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit

Sel hooajal esmakordselt loodud naiste käsipalli Balti mere liigas kohtus Mistra täna Leedu tiimiga Vilniuse Egle. Naiskonnad paiknesid enne mängu tabelis vastavalt viiendal ja seitsmendal kohal. Sellel nädalavahetusel toimuvad sarja viimased matšid ning pühapäevaks on selge, kes meistriks tuleb.

Mistra jäi juba algusest peale turmtule alla, kui kaitses ei suudetuid vastaseid peatada ning rünnakul oldi ise hädas realiseerimisega. Esimese poolaja keskpaigas viskas Rita Rakauskiene leedulannad ette 13:5. Perioodi lõpus eestlastele midagi lihtsamaks ei läinud ning garderoobi mindi Maarja Treimani värava järel seisul 14:23.

Teise poolaja algul küll eestlased vahet suuremaks ei lastud, kuid kuna kaitses ei saadud kuidagi pidama, siis juhtis Egle siiski 45. minutil 34:21. Mistra sai küll paari värava võrra lähemale, kuid ohtlikuks vastastele ei saadud ja lõppskooriks jäi tablool 29:40. Maarja Treiman ja Karmen Vaiksaar võtsid rünnaku enda kanda, visates kahepeale 34 korda palli värava poole teele, realiseerides neist vastavalt 12 ja 8 korda. Leedulannade poolelt viskas Rakauskiene üheksa väravat.

“Kaitses olid täna liiga suured augud ja vastane oli meist täna füüsiliselt üle ning jooksis kõvasti rohkem. Homme peame kõvasti parandama suhtlust just sellel pool platsi ning paremini tagasi jõudma. Kahjuks ka endal ei piisanud täna lõpuni jõudu,” olid Mistra mängija Maarja Treimani esimesed kommentaarid pärast kohtumist.

Homme läheb Mistra vastamisi Cascada - HC Garliavaga ning Balti mere karika debüüthooaeg lõpetatakse pühapäeval VMSM Sostines Taurase vastu. Kõik vastasseisud on nähtavad Balti liiga Youtube-i kanalil.

Naiste Balti mere karika tabeliseis enne viimast nädalavahetust: (mängitud mängud, võidud)

VMSM Sostines Tauras- VHC ( 5 mängu, 10 punkti)