Mistra mängis Balti liigas viiki

Mistra kaitseliin hoidmas tagasi Kaunase klubi
Mistra kaitseliin hoidmas tagasi Kaunase klubi — FOTO: Granitas-Karys/Baltic Handball League

Selle nädalavahetuse viimases Balti liiga kohtumises läks Mistra vastamisi Kaunase klubi Granitas-Karysega. Eile 27:30 kaotanud Mistra mängis täna 26:26 (15:15) viiki.

Neutraalne lõpp nädalavahetusele

Skoori Leedus avas Kaspar Lees. Kuni 7. minutini oli vahepealse eduga mängu juhtimas Mistra. Pärast 7. minutit oldi kas viigis või matši juhtis võõrustaja Granitas-Karys. 10. mänguminutil sai Granitas küüned taha 3-väravalisele edule. Ent Serhii Orlovskyi tabamus pani Mistra masinavärgi liikuma ning koos Martin Johannsoni ja Kaspar Leesi väravatega võideldi 18. minutiks välja 9:9 viik. 2 minutit hiljem läks Mistra Johannsoni väravast uuesti juhtima, seisuks 12:11. Orlovskyi viis edumaa 2 värava peale, mis pikalt ei kestnud, sest 25. minutiks oli seis 13:13 viigis. Esimene poolaeg lõppes seisuga 15:15.

Teisel poolajal juhtis Mistra tänu Arno Vare väravale 4 minutit enne kui jälle viik tuli ning seejärel 3-väravaline kaotusseis. 4-väravaline vahemaa saabus 41. minutil ja sama seis püsis 4 minutit kuni Serhii Orlovskyi oma viske realiseeris. Orlovskyi lisas veel ühe ja 49. minutil viskas Urmas Rõuk seisuks 21:22, kuid Granitas läks taas kord 2 väravaga ette. Viimase minuti 2 järjestikust tabamust Risto Kiili sulest tõid Mistrale 26:26 viigi.

Mistra eest kostis 13 väravaga Serhii Orlovskyi. 3 värava peale jäid Arno Vare, Urmas Rõuk ja Martin Johannson.

"Olime tänaseks mänguks paremini häälestatud. Mängisime esimese poolaja võrdselt. Teisel poolajal lasime vastased natuke eest ära, kuid võitlesime lõpuni ning oleme rahul teenitud punktiga," kommenteeris Risto Kiil.

Sel nädalavahetusel ei pääsenud ükski Eesti klubi puhta lehega. Eile kaotasid Põlva Serviti ja Mistra, samal ajal Viljandi võidutses. Viimasel tuli aga täna vastu võtta kaotus ning Mistra saavutas viigi.