Mistra lõpetas Balti mere liiga kaotusega: laisk algus sai saatuslikuks

Mistra number 21 Karmen Vaiksaar viskel
Mistra number 21 Karmen Vaiksaar viskel — FOTO: Joonas Kuuskla/Baltic Sea League

Täna kulmineerus naiste käsipalli Balti mere liiga ajalooline esimene nädalavahetus. Ainsa Eesti tiimina turniiril osaleval Mistral oli all üks võit ja üks kaotus ning pühapäeval mindi vastamisi Läti naiskonnaga SK Latgols.

13. minutini võrdselt kulgenud mängus suutsid lätlased seejärel teha 10:4 vahespurdi ja kohtumise ohjad oma kätte haarata. Kuigi Laura Kärner oli rünnakul resultatiivne ning skooris esimesel poolajal kuuel korral, siis garderoobi mingi külaliste 17:11 eduseisus.

Teine periood algas kordamööda skoorides, kuid initsiatiiv püsis siiski Läti naiskonna käes. Karmen Vaiksaar tõi 45. minutil tabloole seisu 19:25. Kuigi Mistra võitles end veidikene lähemale, siis vastaste alistamiseks sellest ei piisanud ning Kristiāna Ziediņa tegi lõppseisuks 33:29. Laura Kärner viskas eestlaste kasuks 11 väravat ning Vaiksaar lisas 9. Latgolsi eest skoorisid Madara Cibulska ja Laura Rutkovska kuuel korral.

“Jäime alguseks liiga laisaks, kui oleksime suutnud terve kohtumise mängida sama käsipalli, kui lõpus, oleks võinud tulemus meile parem olla. Siiski saime Balti mere liiga nädalavahetuselt väga toreda kogemuse. Kõik oli hästi korraldatud ning ootame juba järgmisi etappe,” olid Karmen Vaiksaare esimesed kommentaarid pärast kohtumist.

“Võit ei tulnud täna kergelt, kuid suutsime endast parima anda ning kaks punkti Lätti kaasa võtta. Olime rahul, et saime Balti mere liigas osaleda,” lisas Läti võistkonna parimaks valitud Linda Krole.

Teistes mängudes läksid võidud Soome ja Leetu. Järgmine naiste Balti mere liiga etapp peetakse jaanuari keskel Lätis. Mistra kohtub Soome klubidega sama kuu keskpaigas ning üheringiline turniiri kulmineerub märtsi lõpus Leedus.