Mistra lõpetab põhiturniiri kolmandalt kohalt

Mistra mängumees Martin Nerut viskejoonel
Mistra mängumees Martin Nerut viskejoonel — FOTO: Arvi Sirm/Käsipalliliit

Täna kohtusid meistriliigas HC Tallinn ja Mistra. Meeskondadel täitus liiga 20. mäng, mis markeerib nende jaoks põhiturniiri lõppu. Mistra jaoks lõppes põhiturniir võiduga 36:30 (16:15) ja meeskond liigub edasi play-off’i poolfinaali, kus kohtutakse Viljandi HC-ga. HC Tallinn lõpetab hooaja viimase koha ja 20-ne kaotusega.

Mistra röövis Tallinnalt viimase unistuse saada punkt kirja

Skoor avati Arukülas kolmandal minutil, kui Mistra Martin Nerutil õnnestus käsi valgeks saada. Pärast seda hakkas pall maanduma mõlemasse väravasse ja nii oldi 12. minutiks 6:6 viigis. Volodymyr Shcherbani ja Patrick Padjuse väravatest läks külaline HC Tallinn 15. minutil juhtima. Marko Slastinovski ja Sander Sven Annula tõid kodumeeskonna aga tagasi mängu ja 20. minutiks oli olukord ümberpööratud seisuga 12:10 Mistrale. Kuigi Tallinn üritas järele pürgida, säilitas Mistra üheväravalise edumaa esimese poolaja lõpuni. Täpseks skooriks jäi 16:15. Teise poolaja esimesed minutid olid Mistra jaoks edukad – meeskond suurendas vahemaa viie värava peale. 45. minutiks oli eduseis paisunud seitsme värava peale. Viis minutit hiljem juhtis Mistra mängu 12 väravaga, ent matšile tõmmati joon alla 36:30 seisult.

Väravakütid jaotusid Mistra ridades võrdselt: Jurii Sokorovich, Vladyslav Naumenko ja Martin Nerut viskasid kõik viis väravat. HC Tallinna lippu hoidis kõrgel Volodymyr Shcherban, kes viskas seitse väravat.

Mistra ja Viljandi HC poolfinaali avamäng toimub 5. mail ja kordusmäng 8. mail.