Mistra läbis põhiturniiri kaotuseta: kiired jalad tõid kindla võidu

Mistral on vaja kahe kohtumisega ühte punkti, et põhiturniiri võit kindlustada
Mistral on vaja kahe kohtumisega ühte punkti, et põhiturniiri võit kindlustada — FOTO: Meelis Ahven/Eesti Käsipalliliit

Eesti naiste käsipalli karikavõistluste põhiturniiri viimases kohtumises võõrustas Mistra täna Raasikul SK Tapa/Tapa valla SK-d. Kui kodupubliku ees mänginud naiskond ei olnud senini sarjas vääratanud, siis lääne-virulastel oli veel võimalus täna finaalipääs kindlustada, kuid selleks tuli võõral väljakul punkt võtta.

Mistra siiski Tapale midagi lihtsalt kinkima ei tulnud ning juba kohtumise algusest haarati ohjad enda kätte. Esimese poolaja keskpaigaks olid võõrustajate poolelt juba käe valgeks saanud kuus pallurit ning tablool särasid numbrid 9:3. Kodunaiskond jalga gaasipedaalilt maha ei võtnud ning agressiivse kaitse abiga võeti garderoobi kaasa 19:8 edu.

Teine poolaeg jätkus sealt, kust esimene lõppes. Mistra jätkas resultatiivset mängu ning Tapa oli tõelises hädas väravate viskamisega. Perioodi 20. minutiks olid lääne-virulased skoorinud vaid kolmel korral. Samal ajal viskasid võõrustajad ohtralt väravaid ning juhtisid juba 30:10. Kodupubliku ees mänginud naiskond kindlustas lõpuks 33:12 võidu ja läbis põhiturniiri kaotuseta.

Mistra poolelt skooris Merili Heinla kaheksal korral. Maarja Treiman tõusis tänase tabavusega Mella Anastasija Bušina kõrvale, 25 visatud väravaga, põhiturniiri resultatiivseimaks naiseks. Tapa eest sai Marjette-Maie Müntser kirja kolm väravat.

“Nad on meist lihtsalt füüsiliselt üle,” alustas Tapa mängija tänase suure kaotuse põhjuseid välja tuues. ”Ega siin palju midagi lisada ei ole. Me peame rohkem jooksma ning oma kaitsetööd kõvasti parandama, kui sellisel tasemel naiskonnale vastu hakata tahame.”

“Kiired jalad,” alustas Mistra poolelt kuus väravat visanud Kim-Ly Hoang poolnaljatledes võidu tagamaid analüüsides. ”Suutsime täna pallist paremini hoolt kanda ning tehnilisi vigu vältida. Sealt saime juba oma parema füüsilise konditsiooni abiga lihtsaid kiirrünnakuid, mis mängu meie kasuks kallutasid. Võita on loomulikult alati hea tunne.”

Naised mängisid esmalt karikavõistlustel kolme võistkonna vahel kaks ringi läbi ning nüüd selgitatakse oktoobri keskel kahe parima tiimi vahelises finaalis karikavõitja. Mistra võitis põhiturniiri täisedu, kaheksa punktiga. Neile järgnevad Tapa ja Mella võitsid ühe kohtumise. Kuna Lääne-Virumaa naiskonna väravate vahe oli tallinlannadest kehvem, siis pääses Käsipalliklubi Mella Mistra vastu finaali.

Naiste karikavõistluste põhiturniiri mängud:
08.09. 16:30 Kristiine Spordihall Käsipalliklubi Mella - SK Tapa/Tapa valla SK (31:21)
12.09. 19:00 Raasiku Spordihoone Mistra - Käsipalliklubi Mella (33:22)
18.09. 19:00 Tapa Spordihoone SK Tapa/Tapa valla SK - Mistra (33:17)
25.09. 19:00 Tapa Spordihoone SK Tapa/Tapa valla SK - Käsipalliklubi Mella (22:20)
02.10 19:10 Kristiine Spordihall Käsipalliklubi Mella - Mistra (21:30)
10.10 19:00 Raasiku Spordihoone Mistra - SK Tapa/Tapa valla SK 33:12