Mistra kindlustas põhiturniiri esikoha: suudame hetkel vastased tempoga murda

Maarja Treimani üheksa väravat kindlustasid Mistrale finaalikoha
Maarja Treimani üheksa väravat kindlustasid Mistrale finaalikoha — FOTO: Sten Reinvart / Eesti Käsipalliliit

Täna toimus Kristiine Spordihallis Eesti naiste käsipalli karikavõistluste kohtumine, kus läksid vastamisi Käsipalliklubi Mella ja Mistra. Külalised vajasid mängust ühte punkti, et omale põhiturniiri esikoht ning finaalipääs kindlustada.

Mistra mängija, Maarja Treimani, skooritud kahe esimese värava järel viskas Mella neli vastuseta väravat ning võttis kodupubliku ees 4:2 edu. Siia aga haarasid ohjad külalised ning järgneva kümne minuti jooksul tehti omakorda 6:1 spurt. Poolaja lõpp möödus kordamööda skoorides ning garderoobi mindi Mistra 14:10 juhtimisel.

Teist poolaega alustasid taas paremini külalised, kes üle mitme aasta platsile naasnud Teele Utsali värava järel juba 23:13 ette läksid. Kohtumise lõpus said külalised juba kõigile mänguaega jagada ning kruiisisid lihtsa 30:21 võiduni. Mistra resultatiivseimad olid täna Maarja Treiman üheksa ning Merili Heinla kuue tabamusega. Mella poolt viskasid Diana Laossaar ja Jekaterina Rekand vastavalt viis ja neli väravat.

“Meie tempo ja füüsis on hetkel parem, kui teistel naiskondadel. Rabeleme kõvasti kaitses ning sunnime vastased pallikaotustele, mille järel saame kiirrünnakutest lihtsaid väravaid. Kuigi esimesel poolajal patustasime ise ka veidikene tehnilise praagiga, siis teisel perioodil saime selle enamvähem korda,” alustas Heinla pärast kohtumist.

“Vastased olid meist täna kiiremad,” nõustus Mella poolelt kommentaare jaganud Jekaterina Rekand vastasmängijaga. “Saime kõvasti joosta ning hea oli näha, et keegi pead ei langetanud ja võitlesime lõpuni. Mistra oli täna aga füüsiliselt parem ning meie peame kaitses agressiivsemad olema.”

Naised mängivad esmalt karikavõistlustel kolme võistkonna vahel kaks ringi läbi ning seejärel selgitatakse oktoobri keskel kahe parima tiimi vahelises finaalis karikavõitja. Mistra juhib tabelit täisedu, kuue punktiga. Neile järgnevad Tapa ja Mella on mõlemad võitnud ühe kohtumise. Kuna Lääne-Virumaa naiskonna väravate vahe on tallinlannadest kehvem, siis on neil vaja viimasest kohtumisest Mistra vastu vähemalt ühte punkti.

Naiste karikavõistluste põhiturniiri mängud:
08.09. 16:30 Kristiine Spordihall Käsipalliklubi Mella - SK Tapa/Tapa valla SK (31:21)
12.09. 19:00 Raasiku Spordihoone Mistra - Käsipalliklubi Mella (33:22)
18.09. 19:00 Tapa Spordihoone SK Tapa/Tapa valla SK - Mistra (33:17)
25.09. 19:00 Tapa Spordihoone SK Tapa/Tapa valla SK - Käsipalliklubi Mella (22:20)
02.10 19:10 Kristiine Spordihall Käsipalliklubi Mella - Mistra (21:30)
10.10 19:00 Raasiku Spordihoone Mistra - SK Tapa/Tapa valla SK