Mistra kaotas Balti liigas 9 väravaga Läti klubile

Armis Priskus kaitsmas Mistra väravasuud
Armis Priskus kaitsmas Mistra väravasuud — FOTO: ZRHK Tenax Dobele/Baltic Handball League

Mistra selle nädalavahetuse viimane Balti liiga mäng lõppes vastasmeeskonna võiduga. Eile võitu tähistanud Mistra jäi täna koduvõistkonnale ZRHK Tenax Dobelele alla skooriga 18:27 (10:9).

Poolajad pole vennad: pärast edukat esimest poolt jäi Mistra hätta

Mängu sisenes ladusamalt külalisvõistkond Mistra, kes haaras mänguohjad enda kätte ja läks ühe väravaga juhtima. 10. minutiks oli skoor 5:4 Mistrale, kui skoori tegi Arno Vare. Kohtumise 16. minutil viis Volodymyr Shcherban Eesti klubi 8:4 ette. 22. minuti täis tiksudes oli vahemaa vähenenud 3 värava peale ning 3 minutit enne esimese poolaja lõppu oli Mistra edu kahanenud ühe värava peale, seisuks 10:9. Samalt seisult mindi vastu teisele poolajale.

Teise poolaja 3. minutil jõudis matš viigini. Paar minutit hiljem ehk 35. minutil läks kodumeeskond Tenax seisuga 13:11 juhtima. Veel 36. minutil oli Mistra viigile lähedal, kui Serhii Orlovskyi seisuks 12:13 viskas, kuid pärast seda hakkas vahemaa vaid venima ning Mistra kaotusseis süvenema. Mängu 45. minutil, mil skooritabloo näitas numbreid 18:13, oli seis endiselt Tenaxi kasuks. 55. minutil oli vahe peaaegu 10-väravaline, kui skooriks oli 24:15. Mäng lõppes tulemusega 27:18 Dobele Tenaxile.

Mistra resultatiivseim väravakütt oli Serhii Orlovskyi 8 väravaga. 3 väravat viskas Volodymyr Shcherban. Vastaste resultatiivseim oli Ņikita Pančenko 7 väravaga.

Pärast seda nädalavahetust asetseb Mistra 13 punktiga üldtabeli 4. kohal. Lähim konkurent Viljandi HC hoiab 3. kohta 15 punktiga. 2. kohal paikneb 18 punktiga Põlva Serviti ning hetkel platseerub esikohale ZRHK Tenax Dobele, kellel on samuti 18 punkti ja kellel on peetud üks mäng rohkem kui Mistral ja Servitil.