Mistra jätkas meistriliigas võidukalt

Meistrivõistluste finaali soojendusetenduses jäi peale Mistra
Meistrivõistluste finaali soojendusetenduses jäi peale Mistra — FOTO: Arvi Sirm Eesti Käsipalliliit

Kolmapäeval läksid Eesti naiste käsipallimeistrivõistlustel Kristiine Spordihallis kokku KPK Mella/Tallinna SK ja Aruküla/Mistra. Külalised polnud kodumaa liigas kolm kuud vastaste paremust tunnistama pidanud ning viimati jäädi jaanuari keskel alla just tänastele vastastele.

Mängu, kus kummalgi enam palju mängus polnud, alustasid naised tempokalt. Kui esimeste Mistra väravate järel suutis Mella kiired vastused leida, siis 10. minutiks panid külalised kaitse lukku ning suutsid end juba 8:3 ette rebida. Kuigi poolaja keskel hakkas ka Mistra rünnakul eksima ning Anastassia Volkova tabamuste järel suutis Tallinna SK natukene lähemale tulla, siis garderoobi minnes juhtisid külalised Maarja Treimani kuue värava toel siiski 17:13.

Ohtrate tehniliste vigadega alanud teine poolaeg skoori poolest muutust ei toonud ning Mistra suutis 40. minutiks neljaväravalist edu hoida. Siis aga haarasid külalised 6:0 spurdi abil ohjad enda kätte, said juba vahetusi tegema hakata ning kindlustasid endale lõpuks 33:24 võidu. Mistra resultatiivseimad olid täna Maarja Treiman ja Karmen Vaiksaar vastavalt 13 ja 7 väravaga. Mella poolelt skoorisid Karina Mere kuuel, Anastasija Bušina ja Angelika Šalk viiel korral.

“Pigem üritasime täna rahulikumalt võtta ning suurim eesmärk oli vigastusi vältida. Kuid oleme siiski korralikult treeninud, tiimivaim on hea ja selle toelt tuli täna siiski suhteliselt lihtne võit. Peame veel enne finaale oma liikumised üle vaatama. Oleme Mellaga juba korduvalt kokku läinud ning peame leida veel uusi viise, kuidas neid tähtsates matšides üllatada,” kommenteeris täna neljal korral skoorinud Mistra mängujuht Jennifer Mednikova.

“Meil puudus täna täielikult naiskondlik esitus. Jäime passiivseks ning ei suutnud oma liikumisi piisavalt heal tasemel läbi viia. Peame enne finaali kõigis aspektides veel kõvasti juurde panema. Esmajoones tuleb oma emotsioon üles saada ning üksteist kõvemini toetada,” lisas Mella poolelt kolm väravat visanud joonemängija, Diana Laossaar.

Sel hooajal mängivad kolm võistkonda naiste meistriliigas neli korda omavahel läbi ning kaks paremat pääsevad finaali. Enne põhiturniiri viimast mängu järgmisel kolmapäeval 14 punktiga sarja juhtiv Mistra ning nende seljataga kolme võidu peal asetsev Mella on finaalikoha juba kindlustanud. Kolmandal kohal paiknev SK Tapa on kahe punkti peal.